Průvodce státem
Francie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity ve Francii

Přírodní krásy

Francie nabízí nepřeberné množství nejrůznějších památek, ale i přírodních parků a rezervací. Jeden z těch nejkrásnějších se nachází v jižní Francii. Přírodní park Camargue je domovem divokých býků a koní, kteří zde žijí již přes sto let. Camargue je také jedním z mála míst v Evropě, kde se ve volné přírodě vyskytují plameňáci. Pro zpestření vašeho dne se zde můžete vydat i na romantickou projížďku na koni okolo solných jezer a mokřadů.

Plameňáci v Camargue

Za zmínku jistě stojí i Grand canyon du Verdon, jeden z nejhlubších kaňonů v Evropě, který vám doslova vezme dech. Vápencové skály okolo řeky Verdon vytváří naprosto úchvatná panoramata. Určitě se vydejte poznat krásy tohoto místa po tzv. Martelově stezce. Túra je dlouhá 14 kilometrů a zabere vám asi 6 hodin.

Podél řeky Ardèche se rozkládá stejně krásný kaňon Gorges d´Ardèche se skalním mostem Pont d´Arc. Pohled do tohoto ohromujícího kaňonu vám umožní hned několik vyhlídek u silnice D290. Pokud se však rozhodnete vydat na túru, nebude to zrovna jednoduché. Cesta je docela obtížná a někdy dokonce i nebezpečná. Příjemným způsobem, jak poznat Gorges d´Ardèche, jsou kánoe a kajaky. 

Zimní sporty

Francouzské Alpy každý rok přilákají spousty nadšenců do zimních sportů, kteří sem vyráží za kilometry kvalitně upravených sjezdovek, moderními lanovkami a perfektním servisem. Sezona zde začíná v pozdních podzimních měsících a končí začátkem května. Pro lyžaře a vyznavače snowboardingu jsou zde připraveny liduprázdné sjezdovky různých úrovní. Stačí si jen vybrat. Pokud však nejste milovníkem lyžování nebo snowboardingu, můžete zvolit jinou zimní aktivitu. Bobové dráhy, výlety na sněžnicích nebo návštěva ledové jeskyně, to vše může zpestřit váš pobyt na horách. A když už budete unaveni, stačí si jen sednout do jedné z místních restaurací a ochutnat výtečnou francouzskou kuchyni.

Francouzské Alpy

Trocha romantiky

Chcete si dopřát trochu romantiky? Stačí se jen pohodlně usadit na jedné z pařížských výletních lodiček a nechat se unášet krásou tohoto kouzelného města. Vybrat si můžete jednoduchou plavbu či plavbu s večeří při svíčkách. Je to jen na vás.

Zábavní parky

Pro odvážné jedince je v blízkosti Paříže přichystána nálož adrenalinu v podobě zábavních parků. V parku Asterix na vás kromě Asterixe a Obelixe čeká 39 atrakcí. Vyznavači horských drah, při kterých tuhne krev v žilách, si zde jistě přijdou na své. Do pohádky se naopak můžete přenést v Disneylandu. Nádherné dekorace a všudypřítomné postavičky z disneyovek vám jistě vytvoří úsměv na tváři. 

Nakupování

Pokud už máte dost turistických památek, můžete se vydat nakupovat. Ne nadarmo je totiž Francie považována za zemi módy. Mnoho světově známých značek jako Chanel, Chloé, Louis Vuitton, Dior, Lacoste nebo Louboutin pochází právě odtud. 

Dvakrát za rok se ve Francii konají velké výprodeje (soldes), při nichž můžete velmi výhodně nakoupit. Slevy najdete prakticky v každém obchodě. Na obrovské výprodeje se můžete těšit na začátku roku (půlka ledna–konec února) a na začátku léta (konec června– začátek srpna). Zimní výprodeje nás v roce 2017 čekají od 11. ledna do 21. února.

Země galského kohouta

Francie se nachází v západní Evropě. Sousedí se Španělskem, Itálií, Švýcarskem, Německem, Lucemburskem a Belgií. Pobřeží Francie omývá na severu průliv La Manche, na západě Atlantský oceán a na jihu Středozemní moře. 

Francie vám může nabídnout vše, po čem vaše srdce cestovatele může toužit. Je libo přírodní parky s divokou nedotčenou přírodou, nádherné dlouhé pláže, útesy či největší písečnou dunu v Evropě? To vše zde najdete. A nejen to. Pro náročnější zde existuje možnost výstupu na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc, odkud získáte dechberoucí výhled do okolní krajiny. Milovníci historie si naopak přijdou na své při pohledu na okouzlující středověké hrady a prehistorické památky. A všichni pak zajisté ocení skvělou francouzskou kuchyni, která vám zaručí pravý gastronomický zážitek.

Průvodce pro tebe napsal Lucie Gablasová
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
V zimě na lyže, na jaře na venkov, v létě k moři, na podzim do měst.
Více o počasí
Letenky od
2 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x za měsíc a ušetříš cca 58 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Lucie Gablasová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu