15 míst, která doporučujeme ve Francii navštívit

Lyon

Lyon

detailní průvodce

Město ležící strategicky na soutoku 2 řek – Rhône a Saône. Nachází se ve středovýchodní Francii v regionu Rhone-Alpes. Dnes je 3. největším městem Francie. Že je to strategické místo, věděli už starověcí Římané, kteří ho založili v roce 43 př. n. l. a pojmenovali Lugdunum.

Zobrazit průvodce
Nice

Nice

detailní průvodce

Centrum a největší město Azurového pobřeží navštivte pro krásné výhledy z kopcovitého okolí, živé centrum i procházky po slavné Anglické promenádě. Nice navíc bude ideálním výchozím bodem po celé oblasti Cote d'Azur.

Zobrazit průvodce
Paříž

Paříž

Při návštěvě Francie jistě nesmíte vynechat Paříž. Toto romantické hlavní město nabízí nepřeberné množství aktivit a historických památek. Určitě si nenechte ujít dechberoucí výhled z Eiffelovky, okouzlující Montmartre s bazilikou Sacré Coeur nebo například katedrálu Notre-Dame. Určitě nezapomeňte ani na velkolepý zámek Versailles, který se nachází kousek jižně od Paříže. Není nad to odpočinout si v nádherných rozsáhlých zahradách s výhledem na…

Zobrazit popis
Loira

Zámky na Loiře

Podél nejdelší francouzské řeky Loiry bylo vybudováno přes 120 zámků v gotickém, renesančním a barokním stylu. Mezi ty nejznámější zajisté patří Angers, Chambord, Chenonceau, Amboisse nebo Villandry. Asi nejlepšími výchozími městy pro toulky po Loiře budou Tours nebo Orleans.

Zobrazit popis
Mont Saint Michel

Mont Saint Michel

Mont Saint-Michel se rozprostírá uprostřed mořské zátoky na hranicích Bretaně s Normandií. Při přílivu je okolí tohoto ostrova zcela zaplaveno mořem. Dominantou celého ostrůvku je monumentální gotický klášter.

Zobrazit popis
Mont Blanc

Mont Blanc

Nejvyšší hora Alp je všeobecně uznávaná zároveň jako nejvyšší hora Evropy, i když kvůli nejednotné metodice v určování hranice Evropy bývá toto prvenství často přisuzováno hoře Elbrus v Kavkazu. Mont Blanc se tyčí do výšky 4.810 m n.m. Nejbližším místem vrcholu, kam se moho dostat i nehorolezci je štít Aiguille du Midi, kam za Chamonix vede kabinová lanovka s největším převýšením na světě.

Zobrazit popis
Most v Millau

Most Millau

Neuvěřitelnou a ikonickou stavbou je dálniční most Millau v pohoří Cévennes na dálnici A75 vedoucí z Paříže do Montpellier. Jedná se o nejvyšší most v Evropě a druhý nejvyšší na světě. Nejvyšší pilíř P2 se tyčí do výšky 343 metrů nad terénem a o 19 metrů tak převyšuje Eiffelovu věž.

Zobrazit popis
Lurdy

Lurdy

detailní průvodce

Malé městečko v podpyrenejí mezi Biarritzem a Toulouse se v roce 1858, kdy se místní Bernadettě Soubirousové zjevila Panna Maria, stalo jedním z nejvýznamnějších katolických poutních míst na světě. Nejlevnější cesta vede v současnosti přímou linkou Ryanairu z Krakova přímo na letiště v Lurdách.

Zobrazit průvodce
Honfleur

Honfleur

Nádherné přístavní město Honfleur je charakteristické vysokými úzkými domy na nábřeží a malebnými uličkami. Toto půvabné místo u ústí Seiny vás jistě okouzlí svým nezapomenutelným šarmem.

Zobrazit popis
Normandie

Normandie

Normandii máme snad všichni spjatou s druhou světovou válkou a dnem D. Pláže, které byly místem vylodění spojenců, zbytky bunkrů, muzea věnovaná tomuto období a mnohé jiné vás čeká v tomto krásném regionu Francie.

Zobrazit popis
Dune du Pilat

Dune du Pilat

Dune du Pilat je největší písečná duna v Evropě. Písek na určitých místech dosahuje až do výšky 110 metrů nad mořem. Místo je snadno dostupné z blízkého Bordeaux, přímo k hlavnímu parkovišti jezdí i autobusy MHD, konkrétně linka L1 od nádraží ve městečku Arcachon, kam se pohodlně dostanete vlakem právě z Bordeaux.

Zobrazit popis
Carcassonne

Carcassonne

Nejzachovalejší středověké město v Evropě láká návštěvníky na romantickou procházku svými úzkými uličkami. Vynechat byste při své návštěvě ale určitě neměli ani místní katedrálu a hrad.

Zobrazit popis
Nimes Francie

Nîmes

Toto město, nacházející se v jižní části Francie, vás jistě ohromí svou dlouhou historií. Dodnes zde můžete obdivovat různé starověké památky, z nichž nejznámější je jistě Amfiteátr (Arènes de Nîmes).

Zobrazit popis
Štrasburk

Štrasburk

Hlavní město Alsaska je známo pro své historické jádro s hrázděnými domy a katedrálu Notre-Dame de Strasbourg, která byla vystavěna z červeného pískovce. Sídlí zde i Rada Evropy, Evropský parlament a Evropský soud pro lidská práva.

Zobrazit popis
Korsika

Korsika

detailní průvodce

Tento půvabný ostrov, ležící ve Středozemním moři, nabízí spoustu krás. Turisté sem jezdí obdivovat nejen nedotčenou přírodu, nepřístupné hory ale i skalnaté pobřeží s malebnými opuštěnými plážemi. Na Korsice si přijdou na své především vyznavači pěších nebo cyklistických túr, ale i milovníci divokého pobřeží a teplého moře. 

Zobrazit průvodce
Avatar uživatele Lucie Gablasová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu