Francie

Víza do Francie

Vízum

Pro vstup a pobyt na území Francie není potřeba vízum.

Další dokumenty

V rámci Evropské Unie mohou občané České republiky vstupovat na území Francie s platným občanským průkazem nebo cestovním pasem. 

Pokud na cestu berete svého domácího mazlíčka (psa, kočku nebo fretku), nesmíte zapomenout ani na jeho pas. Kromě jiného musí mít mikročip a být očkovaný proti vzteklině.

Očkování

Před cestou do Francie se není potřeba nijak speciálně očkovat.

Celní předpisy

Celním předpisům nepodléhá žádný neobchodní dovoz. 

Při překročení hranic u sebe můžete mít v hotovosti maximálně 10.000 € (jinak podléháte oznamovací povinnosti). Tento limit platí pro osobu, která překračuje hranice sama, nebo pro skupinu lidí, kteří cestují společně.

Pro vlastní potřebu si můžete z České republiky přivézt maximálně 200 ks cigaret, 250 gramů tabáku a 50 doutníků. Pro vývoz z Francie pak platí čtyřnásobky uvedených množství. Dovézt si můžete 2 l vína a 2 l jiných lihovin s obsahem alkoholu menším než 22 %, případně 1 l lihovin s obsahem alkoholu nad 22 %.

Plánujete ušetřit za benzin? Kanystrů s benzinem si můžete vzít až 10 litrů.

Zakázán je dovoz výbušnin, vystřelovacích nožů, drog a narkotik, padělků a antiradarů. Dovoz a vývoz zvířat, rostlin, léků (kromě osobní potřeby), zbraní a uměleckých předmětů se řídí zvláštními předpisy. Potřebné informace získáte u zastupitelského úřadu Francie v Praze.

Chystáš se do Francie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lucie Gablasová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.