Zavřít boční panel

Víza a povinnosti ve Francii

Vízum

Pro vstup a pobyt na území Francie není potřeba vízum.

Další dokumenty

V rámci Evropské Unie mohou občané České republiky vstupovat na území Francie s platným občanským průkazem nebo cestovním pasem. 

Pokud na cestu berete svého domácího mazlíčka (psa, kočku nebo fretku), nesmíte zapomenout ani na jeho pas. Kromě jiného musí mít mikročip a být očkovaný proti vzteklině.

Očkování

Před cestou do Francie se není potřeba nijak speciálně očkovat.

Celní předpisy

Celním předpisům nepodléhá žádný neobchodní dovoz. 

Při překročení hranic u sebe můžete mít v hotovosti maximálně 10.000 € (jinak podléháte oznamovací povinnosti). Tento limit platí pro osobu, která překračuje hranice sama, nebo pro skupinu lidí, kteří cestují společně.

Pro vlastní potřebu si můžete z České republiky přivézt maximálně 200 ks cigaret, 250 gramů tabáku a 50 doutníků. Pro vývoz z Francie pak platí čtyřnásobky uvedených množství. Dovézt si můžete 2 l vína a 2 l jiných lihovin s obsahem alkoholu menším než 22 %, případně 1 l lihovin s obsahem alkoholu nad 22 %.

Plánujete ušetřit za benzin? Kanystrů s benzinem si můžete vzít až 10 litrů.

Zakázán je dovoz výbušnin, vystřelovacích nožů, drog a narkotik, padělků a antiradarů. Dovoz a vývoz zvířat, rostlin, léků (kromě osobní potřeby), zbraní a uměleckých předmětů se řídí zvláštními předpisy. Potřebné informace získáte u zastupitelského úřadu Francie v Praze.

Země galského kohouta

Francie se nachází v západní Evropě. Sousedí se Španělskem, Itálií, Švýcarskem, Německem, Lucemburskem a Belgií. Pobřeží Francie omývá na severu průliv La Manche, na západě Atlantský oceán a na jihu Středozemní moře. 

Francie vám může nabídnout vše, po čem vaše srdce cestovatele může toužit. Je libo přírodní parky s divokou nedotčenou přírodou, nádherné dlouhé pláže, útesy či největší písečnou dunu v Evropě? To vše zde najdete. A nejen to. Pro náročnější zde existuje možnost výstupu na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc, odkud získáte dechberoucí výhled do okolní krajiny. Milovníci historie si naopak přijdou na své při pohledu na okouzlující středověké hrady a prehistorické památky. A všichni pak zajisté ocení skvělou francouzskou kuchyni, která vám zaručí pravý gastronomický zážitek.

Průvodce pro tebe napsal Lucie Gablasová
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
V zimě na lyže, na jaře na venkov, v létě k moři, na podzim do měst.
Více o počasí
Letenky od
2 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x za měsíc a ušetříš cca 58 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Lucie Gablasová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu