Průvodce státem
Francie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost ve Francii

Zdraví

Co se týče zdraví a nemocí, je Francie standardní evropskou zemí. Nemusíte se tak před vaší cestou nijak zvláště očkovat. 

S sebou si jistě vezměte svůj evropský průkaz zdravotního pojištění, díky němuž budete moci být ve Francii ošetřeni.  Při lékařském ošetření pro vás ale platí stejná pravidla a hlavně ceny jako pro Francouze. Určitě si tak nezapomeňte vyřídit cestovní pojištění, které vám tyto náklady zpětně proplatí.

Kriminalita

Kriminalita je ve Francii poměrně nízká. Pozor si určitě dejte na kapsáře v turisticky vyhledávaných destinacích, zejména pak v Paříži. 

Od 13. listopadu platí v zemi nouzový stav kvůli hrozbě teroristických útoků. Přijata byla nejrůznější bezpečnostní opatření. Na letiště se proto určitě vydejte s časovým předstihem. Přísnějším bezpečnostním kontrolám se nevyhnete ani na nádražích či při vstupu do nejrůznějších památek. Prohlídka vašich tašek je vyžadována například i při vstupu do některých obchodů, kin a sportovních areálů. Pro vaši bezpečnost je doporučováno vyhýbat se místům s velkou koncentrací lidí a nenechávat vaše zavazadla a věci samotné a bez dozoru.

Riziko katastrof

Nehrozí zde žádné velké přírodní katastrofy.

Důležité kontakty

Telefonní čísla, která se vám mohou hodit při cestě do Francie:

  • První pomoc: 15
  • Policie: 17
  • Hasiči: 18
  • Evropské číslo pohotovostní služby: 112
  • Velvyslanectví Francouzské republiky v Praze: 251 171 711
  • Ambasáda České republiky v Paříži: +331/406 513 00

Země galského kohouta

Francie se nachází v západní Evropě. Sousedí se Španělskem, Itálií, Švýcarskem, Německem, Lucemburskem a Belgií. Pobřeží Francie omývá na severu průliv La Manche, na západě Atlantský oceán a na jihu Středozemní moře. 

Francie vám může nabídnout vše, po čem vaše srdce cestovatele může toužit. Je libo přírodní parky s divokou nedotčenou přírodou, nádherné dlouhé pláže, útesy či největší písečnou dunu v Evropě? To vše zde najdete. A nejen to. Pro náročnější zde existuje možnost výstupu na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc, odkud získáte dechberoucí výhled do okolní krajiny. Milovníci historie si naopak přijdou na své při pohledu na okouzlující středověké hrady a prehistorické památky. A všichni pak zajisté ocení skvělou francouzskou kuchyni, která vám zaručí pravý gastronomický zážitek.

Průvodce pro tebe napsal Lucie Gablasová
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
V zimě na lyže, na jaře na venkov, v létě k moři, na podzim do měst.
Více o počasí
Letenky od
2 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x za měsíc a ušetříš cca 58 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Lucie Gablasová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu