Francie
Francie

Bezpečnost ve Francii

Zdraví

Co se týče zdraví a nemocí, je Francie standardní evropskou zemí. Nemusíte se tak před vaší cestou nijak zvláště očkovat. 

S sebou si jistě vezměte svůj evropský průkaz zdravotního pojištění, díky němuž budete moci být ve Francii ošetřeni.  Při lékařském ošetření pro vás ale platí stejná pravidla a hlavně ceny jako pro Francouze. Určitě si tak nezapomeňte vyřídit cestovní pojištění, které vám tyto náklady zpětně proplatí.

Kriminalita

Kriminalita je ve Francii poměrně nízká. Pozor si určitě dejte na kapsáře v turisticky vyhledávaných destinacích, zejména pak v Paříži. 

Od 13. listopadu platí v zemi nouzový stav kvůli hrozbě teroristických útoků. Přijata byla nejrůznější bezpečnostní opatření. Na letiště se proto určitě vydejte s časovým předstihem. Přísnějším bezpečnostním kontrolám se nevyhnete ani na nádražích či při vstupu do nejrůznějších památek. Prohlídka vašich tašek je vyžadována například i při vstupu do některých obchodů, kin a sportovních areálů. Pro vaši bezpečnost je doporučováno vyhýbat se místům s velkou koncentrací lidí a nenechávat vaše zavazadla a věci samotné a bez dozoru.

Riziko katastrof

Nehrozí zde žádné velké přírodní katastrofy.

Důležité kontakty

Telefonní čísla, která se vám mohou hodit při cestě do Francie:

  • První pomoc: 15
  • Policie: 17
  • Hasiči: 18
  • Evropské číslo pohotovostní služby: 112
  • Velvyslanectví Francouzské republiky v Praze: 251 171 711
  • Ambasáda České republiky v Paříži: +331/406 513 00

Chystáš se do Francie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lucie Gablasová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.