Zpět na seznam míst co vidět na Korsice
Figarella

Figarella

Údolí s říčkou Figarella, která teče z masivů pod nejvyšší horou Monte Cinto směrem na sever ke Calvi, patří k nejoblíbenějším místům k trekování i koupání v horských tůních.

Přírodní bazénky i pěší turistika

Hlavní atrakcí údolí jsou přírodní tůňky řeky Figarella, které vytvářejí masivní balvany i nánosy sedimentů. Osvěžte se v těchto přírodních bazéncích také. Odměnou vám bude nádherné prostředí hustě zalesněného údolí, kdy mezi prořídlými korunami stromů budete hledět na 2,5 km vysoké korsické hory.

Přírodní bazénky (Piscinas Naturelles) jsou přístupné zdarma bez jakéhokoliv omezení prakticky po celém horním toku řeky Figarella.

Na konci silničky, která vás zavede až do horní části údolí, se navíc můžete projít po mnoha značených turistických trasách podél řeky, ale i vysoko do hor. Mapu turistických tras podél Figarelly najdete například zde.

Ubytování v přírodě

V nitru údolí přímo na březích řeky Figarella najdete krásný hotel Auberge De La Foret Bonifatu, který svým umístěním patří k nejlepším v širokém okolí. Více nabídek na ubytování pak hledejte v nejbližším velkém městě Calvi.

Jak se sem dostat?

Až přímo k výchozímu bodu turistických tras a přírodním bazénkům se dostanete autem po uzounké, ale asfaltové silnici, která vás sem po 20 km dovede z Calvi.

  • Naviguj: 42.442, 8.85816

Další místa na Korsice

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu