Zpět na seznam míst co vidět na Korsice
Asco Valley

Asco

Přes 30 km dlouhé údolí řeky Asco se stejnojmennou vískou v polovině cesty patří k nejhezčím krajům na Korsice a populárním místům pro pěší turistiku i rafting na divoké horské říčce.

Kaňon Asco začíná poblíž městečka Ponte Leccia a končí až v nadmořské výšce přes 1 400 metrů v lokalitě Haut-Asco, odkud startují pěší treky na nejvyšší korsickou horu Monte Cinto.

Pěší turistika

Nejpopulárnější trasa vede z vesničky Asco nejprve strmě dolů pár set metrů až na dno rokle k řece, kterou překročíte přes několik set let starý kamenný most z období Janovské republiky. Odtud se vypravíte jedním z bočních údolí po značené stezce až tak daleko, kam vám síly budou stačit.

Cesta vede vysoko do hor do sedla mezi horami Capo di a Muccicosa a Capo Razino. Vracet se bude stejnou trasou zpět.

Kochat se přitom budete dramatickou krajinou dravých říček valících se přes velké balvany úzkými roklinami, monumentálními horami v pozadí i častými borovicovými hájky, kterými budete procházet.

V hlavním údolí Asco se pak nabízejí krátké vycházky od silnice k řece spojené s koupání v některé z mnoha říčních tůní.

Ubytování Asco

Bydlení seženete přímo ve vesničce Asco ve dvou krásných penzionech s cenami mezi 2 500 a 3 000 Kč za noc. Na výběr je mezi hotýlkem Acropole Asco a penzionem Résidence "E CIME".

Další nabídky najdete poblíž vesnice Moltifao ve spodních partiích údolí.

Jak se do údolí Asco dostat?

Celým kaňonem prochází asfaltová silnice číslo D147, která se odpojuje od hlavní T30 poblíž města Ponte Leccia. Dojet můžete až do nejvyšších partií údolí Asco.

Z Bastia do Asco ujedete asi 67 km, zatímco z Ajaccia 120 km.

  • Naviguj: 42.4508, 9.03491

Další místa na Korsice

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu