Zpět na seznam míst co vidět na Korsice
Galéria

Galéria

Dáváte přednost malým zapadlým letoviskům v idylické krajině zátok a kopcovitého pobřeží? Pak bude menší letovisko Galéria na západním pobřeží Korsiky tím pravým místem pro vás.

Malá vesnička leží sevřená zátokou a mírnými skalnatými kopci porostlými zelení v klidné oblasti západního pobřeží daleko od ruchu dnešního světa. I když tu panuje pohoda a mír, najdete zde několik restaurací i supermarket SPAR, což vám bude bez problémů stačit pro celý pobyt.

Pláže a koupání

Místní největší kilometrová pláž leží v deltě říčky Fango a je čistě přírodní. Nenajdete zde žádné služby ani vybavení, ale vesnička Galéria je vzdálená pouhých 600 metrů po pohodlné asfaltce. Pláž v deltě Fango pokrývá směs šedivého písku a jemných oblázků, vystup do vody je poměrně strmý a pláž je tak ideální pro plavání.

I díky odlehlosti a nevybavenosti tu najdete vždy dostatek soukromí i v hlavní sezoně.

I přímo v Galérii se můžete vykoupat na menší městské pláži v klidné zátoce, která má naopak velmi mírný a pozvolný vstup do moře. Ani zde nenajdete žádné vybavení, ale restaurace a obchody jsou odsud vzdálené jen pár desítek metrů v centru vesnice.

Ubytování Galéria

Městečko Galéria patří k levnějším korsickým letoviskům a ubytování v hlavní sezoně tu seženete už okolo 2 000 Kč za noc. Doporučili bychom na korsické poměry velmi levný a zároveň dobře hodnocený Hôtel Camparellu v centru Galérie. Ke skvělým výhodným nabídkám se rozhodně řadí také moderní hotýlek u moře Stella Marina.

Jak se do Galérie dostat?

Městečko je dostupné pouze autem, žádné autobusy sem nezajíždí. Dostanete se sem po klikaté silničce D81, ze které kilometr a půl před Galérií musíte odbočit na označenou asfaltku. Z Ajaccia do Galérie vám jízda zabere 130 km, zatímco z Calvi 32 km.

  • Naviguj: 42.4122, 8.64802

Další místa na Korsice

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu