Zpět na seznam míst co vidět na Korsice
Saleccia

Pláž Saleccia

Nejkrásnější pláž severní Korsiky se nachází v odlehlé oblasti vyschlé oblasti zvané taky jako Désert des Agriate. Pokud hledáte koupání v čistě přírodním prostředí, ale zároveň snadno dostupné autem a se základním zázemím v podobě několika občerstvení, pak je Saleccia stvořená právě pro vás.

Na rozdíl od okolní suché krajiny leží pláž v širokém údolí zalesněném piniovými borovicemi, které poskytnou příjemný stín a celou oblast krásně provoní.

Koupání a zázemí pláže

Plage de Saleccia se pyšní jemným bělostným pískem a délkou přes 600 metrů, což v kombinaci s odlehlostí znamená, že tu vždy najdete svoje místečko. Hezké písečné duny oddělují pláž od borovicového lesa, do kterého se můžete jít vždy skrýt přes slunečními paprsky.

Moře zde má jasnou tyrkysovou barvu, vstup je velmi pozvolný a bez kamení. Z čistě přírodních pláží hodnotíme Saleccii jako vůbec nejhezčí a nejprostornější na Korsice.

V letní sezoně tu působí několik stánků s občerstvením, nabídky vodních sportů nebo půjčovny lehátek tu ale nečekejte.

  • Povrch pláže: jemný bílý písek
  • Vstup do vody: pozvolný písčitý
  • Délka pláže: 600 metrů
  • Šírka pláže: 25-35 metrů
  • Půjčovny lehátek: ne
  • Záchody a sprchy: ne
  • Stravování: ano, malé stánky s občerstvením
  • Obchody: ne

Ubytování u pláže

Jen pár kroků u pláže se během léta můžete ubytovat v kempu U Paradisu. Rezervace místa a další informace na webu: www.camping-uparadisu.com. Více nabídek ubytování hledejte ve městě Saint-Florent.

Jak se k pláži dostat?

Nejzábavnější způsob dopravy na pláž vede lodí. Spojení provozuje společnost Le Popeye a cestou vždy musíte přestupovat. Velká loď vás nejprve dopraví ze Saint-Florent na pláž Lotu, kde přestoupíte na malý motorový člun, který vás doveze na Saleccii.

  • kombo s pláží Lotu (zpáteční): 35 EUR (červenec, srpen, první týden září), resp. 33 EUR (duben, květen, červen, zbytek září)

Mezi plážemi Lotu a Saleccia jezdí jen menší motorové čluny.

Na Saleccii lze dojet i autem po 12 km dlouhé asfaltové silničce, která se ze silnice číslo D81 odpojuje asi 8 km západně od Saint-Florent. Odbočka je značená, podívejte se však na přesnou mapu trasy ze St.-Florent.

Parkoviště u pláže je bezplatné.

  • Naviguj: 42.7267, 9.20553

Další místa na Korsice

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu