Zpět na seznam míst co vidět na Korsice
Nonza

Nonza

Vesnička Nonza patří k nejkrásnějším místům na severním výběžku Korsiky a oblíbeným cílům při putování podél pobřeží. Zdobí ji malé historické centrum doslova přilepené na skalním ostrohu 110 metrů nad mořem, jemuž dominuje strážní věž z dob Janovské republiky.

Zbytek malé vesničky se soustředí na těsné okolí skalního ostrohu, z jedné strany stíněn zelenými kopci a ze tří zbývajících stran překrásnými vyhlídkami na moře burácející 100 metrů pod obcí.

Pláž Nonza

Na sever od centra Nonzy se rozkládá nádherná široká a téměř 1 km dlouhá pláž Nonza s netypickými černými oblázky, které se na Korsice jinde prakticky nevyskytují. Právě proto, že pláž není písčitá a Nonza leží tak trochu stranou od hlavních turistických proudů, bývá vždy takřka prázdná, a to i v hlavní sezoně.

Přístup na pláž je možný po strmé stezce přímo z Nonzy nebo autem po klikaté asfaltce ze severní strany pláže, která vás dovede až skoro k moři.

Jak se do Nonzy dostat?

Vesničkou neprojíždí žádná autobusová linka a přístupná je pouze autem po silnici číslo D80. Nejbližším městem je 19 km vzdálený Saint-Florent, nejbližším velkým městem pak 33 km vzdálená Bastia.

  • Naviguj: 42.7842, 9.34367

Další místa na Korsice

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu