Korsika

43 míst co vidět na Korsice

Pláž Lotu

Písčitá pláž

Plage du Lotu

Milovníci odlehlejších pláži si přijdou na své na severním pobřeží Korsiky. Jen nedaleko větší a známější pláže Saleccia najdete v pouští krajině Agriates menší pláž Lotu, kterou zdobí průzračná tyrkysová voda a jemný bělostný písek.

Navzdory odlehlosti od civilizace je pláž populární a v hlavní sezoně může být i dost přelidněná vzhledem k jejím omezeným rozměrům.

Koupání a zázemí pláže

Moře tu je krásně čisté a klidné a vstup do něj velmi pozvolný a bezpečný. V blízkém okolí narazíte na malou sladkovodní lagunu a sušší skalnatou krajinu s keřovitými porosty, která ostře kontrastuje s jasně modrou barvou vody v moři.

Nenajdete žádné další zázemí, nefungují zde žádné restaurace ani půjčovny lehátek, v hlavní sezoně se občas objeví prodejci studených nápojů, ale rozhodně si s sebou vezměte zásoby na celodenní pobyt.

Jak se dostat na pláž?

Nejpopulárnější formou dopravy je pravidelný trajekt z městečka Saint-Florent, který jezdí větší loď až pro 220 lidí. Spojení provozuje společnost Le Popeye a na výběr máte z několika nabídek:

  • zpáteční Saint-Florent – Lotu: 20 EUR (červenec, srpen, první týden září), resp. 18 EUR (duben, květen, červen, zbytek září)
  • kombo s pláží Saleccia: 35 EUR (červenec, srpen, první týden září), resp. 33 EUR (duben, květen, červen, zbytek září)

Mezi plážemi Lotu a Saleccia jezdí jen menší motorové čluny.

Alternativní cesta autem vede po prašné písčité cestě a není doporučená pro konvenční vozy kvůli velkým dírám.

Chystáš se na Korsiku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zdenka _1
naposledy aktualizováno 03. 02. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.