Korsika
Korsika

43 míst co vidět na Korsice

Saint-Florent

Turistická stezka, Pevnost, Katedrála

Saint Florent

Saint-Florent je rybářským městem na severním pobřeží ostrova, které charakterizuje jeho janovská věž, malebné uličky a přístav plný jachet.

Přezdívá se mu „malé Saint Tropez“. Nejen ve městě, ale i západně od něj se táhnou odlehlé písečné pláže, jež se střídají se skalnatým pobřežím.

10 nejlepších hotelů v Korsice

Památky a zajímavosti

Ačkoliv hlavní rozvoj zaznamenalo město až od 16. století, kdy ho významně rozšířili Janované jako základnu pro potlačení odporu hrdých korsických obcí v okolí, historie Saint-Florent sahá daleko do minulosti. Dříve bylo městečko známé pod názvem Nebbio a z tohoto období pochází i jedna z hlavních památek.

Tou je katedrála Nebbio (Cathédrale du Nebbio) z 11. století, která byla postavená za doby nadvlády pisánské republiky a po staletí patřila k nejvýznamnějším kostelům na Korsice.

Dnes se nachází asi 1,5 km od centra, počítejte však s tím, že jde spíš o menší kostel než o chrám, který si mnoho z vás jistě představí pod pojmem "katedrála".

Druhou památkou je Citadela du San Fiurenzu postavená právě za nadvlády Janovské republiky. 

Nejhezčí místo Saint-Florent je ale bezpochyby promenáda plná restaurací podél malého rybářského přístavu. Klid a pohoda tu čiší na každém rohu, přitom v Saint-Florent budete mít k dispozici plné zázemí včetně supermarketu Spar.

Pláže a koupání

Přímo v Saint-Florent najdete jednu menší oblázkovou a nepříliš pěknou pláž, okolo které vede hlavní silnice. Hlavní plážové poklady leží v širokém okolí města na osiřelém severním pobřeží Korsiky. Směrem na severovýchod narazíte na menší oblázkové a prakticky opuštěné pláže v malých vesničkách.

Nejhezčí koupání se však schovává v neobydlené oblasti směrem na severozápad, kde narazíte například na známou pláž Saleccia.

Ubytování St. Florent

Bydlení v Saint-Florent je klidnější alternativou k rušné Bastii. Ubytujte se zde, pokud chcete autem poznávat zapadlé krásné pláže severní Korsiky. Ceny během sezony se v Saint-Florent pohybují mezi 2 500 Kč a 4 000 Kč za noc.

K nejlevnějším hotelům s dobrým hodnocením patří přímo v centru umístěný Hotel Restaurant L'Europe.

Skvělé ubytování s výhledem na moře je také Hotel Tettola.

Jak se do Saint-Florent dostat?

Zamiřte sem autem, jedině tak můžete objevovat okolní pláže. Zdarma můžete parkovat v okolí citadely, kde se vždy najdete nějaké místo na zastavení.

Velké parkoviště v centru města je zpoplatněno částkou 2 EUR na hodinu nebo 10 EUR na den.

Vzdálenost do Saint-Florent z Bastie činí 24 km.

Autobusy z Bastie sem zajíždějí jen 1-2x denně, stejně jako od přístavu Ille Rousse, viz jízdní řády.

Chystáš se na Korsiku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zdenka _1
naposledy aktualizováno 05. 06. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.