Paříž

Disneyland Paříž

Ať už jste malé dítě, obdivovatel pohádek nebo drsný dospělák, tady se vyřádí opravdu každý a nemusí proto jezdit ani do Ameriky. Pařížský Disneyland byl slavnostně otevřen v roce 1992 a každoročně ho navštěvuje kolem 10 miliónů návštěvníků. Skládá se ze 2 parků – nejstarší Disneyland park a novější Walt Disney Studios Park. Najdete v nich tematická prostředí z pohádek od Disneyho a centrem je zámek, který se stal symbolem celého Disneyho světa.

Atrakce v Disneylandu

Užít si můžete na mnoha atrakcích pro všechny věkové kategorie, pořádají se zde různá představení a také tu prochází známé pohádkové postavičky, s nimiž se můžete vyfotografovat. K dispozici je samozřejmě řada restaurací nebo obchůdků se suvenýry. Na výběr budete mít opravdu hodně a nebudete vědět co dříve.

Další částí je vedle parku Disney Village, která je tvořena obchody, restauracemi, kluby nebo multikinem, ne všechno je pouze tematicky zaměřené na Disney svět. Jelikož park leží asi 30 km od Paříže, nachází se zde 6 Disney hotelů s různým cenovým rozpětím. Kousek vedle najdete ještě Disneyho golfové hřiště.

Těšit se můžete na spoustu horských drah, strašidelné zámky, desítky představení a scének denně pro nejmenší i dospělé... Zkrátka v Disneylandu se zabavíte klidně na celý víkend.

Vstupné: ceny a druhy vstupenek

Se vstupným je to trochu různorodé, záleží na době vaší návštěvy, pokud chcete navštívit 1 nebo 2 parky, o něco levněji vás vyjde jejich dřívější zakoupení online. Zároveň uvnitř parku už neplatíte za žádné atrakce, pouze za jídlo či suvenýry.

Pokud si zvolíte vstupné jen do jednoho parku, je jedno, který z nich navštívíte, cena je pro oba stejná.

Zároveň je vstupné odstupňované do několika kategorií dle ročních období nebo dnů v týdnu, kdy například ve všední den je levnější než o víkendech.

Jen jeden park

  • Dospělí – 54 EUR94 EUR dle sezóny a data
  • Děti 3 až 11 let – 50 EUR86 EUR dle sezóny a data

Platí jen konkrétní zvolené datum. Je i možnost si koupit vstupenku bez konkrétního data, která se prodává za plošnou cenu 99 EUR pro dospělé, resp. 91 EUR pro děti

Oba parky

  • Dospělí – 74 EUR114 EUR dle sezóny a data
  • Děti 3 až 11 let – 70 EUR106 EUR dle sezóny a data

Platí jen konkrétní zvolené datum. Je i možnost si koupit vstupenku bez konkrétního data, která se prodává za plošnou cenu 119 EUR pro dospělé, resp. 111 EUR pro děti

Otevírací doba

Samotný park má otevřeno každý den vždy od 10:00 hod., v pondělí–pátek do 19:00 hod., v sobotu do 22:00 hod. a v neděli do 21:00 hod. Disney Village je veřejně přístupná, proto se zde otevírací doba liší podle jednotlivých podniků.  

Jak se sem dostat

Do parku existují 2 hlavní možnosti dopravy. Pokud pojedete autem, najdete tu mnoho parkovacích míst, ovšem nejsou úplně nejlevnější. Parkování zadarmo získáte, pokud se ubytujete v jednom ze 6 hotelů.

Mnohem levnější a také příjemnou možností je vlak RER linky A, jedoucí přímo z Paříže, během jízdy se za 35 minut dostanete na konečnou stanici Marne la Valllé-Chessy, která leží asi 5 minut chůze od vstupní brány do parku. Jednosměrná jízdenka vyjde na 7,60 EUR.

Možností je využití speciálních shuttle autobusů Disneylandu, avšak cena v kombinaci se vstupenkou vyjde zhruba 2x dráž než jízda vlakem a ještě je větší šance, že pojedete déle kvůli zácpám.

Ubytování

Ačkoliv webové stránky Disneylandu lákají na výhodné kombo balíčky se vstupenkami a hotelem přímo v areálu, skutečnost je taková, že pokud si hotel rezervujete zvlášť přes stránky typu booking.com, vždy vás to vyjde zhruba o 5 až 10% levněji...

Přímo v areálu Disneylandu se můžete ubytovat v 5 hotelech:

V bezprostředním okolí Disneylandu však najdete mnoho kvalitních hotelů už od 60 EUR, mimo sezonu dokonce ještě levnějších. Zejména hotely v obci Serris jsou navíc skvěle dostupné několika autobusovými linkami, které zajíždějí přímo ke vstupu do areálu.

Zájezdy do Disneylandu

Z Česka do pařížského Disneylandu pořádá mnoho cestovních kanceláří zájezdy zaměřené právě především na návštěvu tohoto zábavního parku. Ty nejlevnější zájezdy bývají 4denní s tím, že 2 dny zabere cesta autobusem. Ceny začínají na 3 500 Kč za osobu, což v kontextu cen ubytování, vstupenek a dopravy do Paříže je opravdu výhodné, pokud vám nevadí nepohodlí na cestě a nevyspání z celonoční jízdy autobusem.

Chystáš se do Paříže?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 09. 2022
Navrhni úpravu

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Kadlecova
před 3 měs

Skvělé

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 8 měs

Pár let stará zkušenost: stojíte dvacet minut ve frontě na atrakci, pak si sednete a personál dalších pět minut kontroluje zapnutí pásů. Pak je šedesát sekund samotná atrakce. Pak dalších pár minut, než můžete odejít.

Doporučuji si připlatit Fast track nebo jít mimo víkendy a svátky.

Avatar uživatele
Andrea
před 8 měs

Dobrý den,ráda bych navštívila s dětmi disneyland.vase nabídka je super,jen bychom měli rádi svůj program.dekuji za odpověď zda by to bylo možné