Paříž
Paříž

39 míst co vidět v Paříži

Hřbitov Père-Lachaise

Hřbitov Pere Lachaise

Nejnavštěvovanější hřbitov na světě a zároveň největší v Paříži se nachází v západní části města. I když si říkáte, že to nemusí být nejlepší výlet, opak je pravdou, což dokazuje právě jeho návštěvnost. Otevřen byl v roce 1804 místo původní velké zahrady. Dodnes však připomíná spíše krásnou a klidnou zahradu s mnoha stromy, která je plná sochařských děl a bohatě zdobených náhrobků.

Pochované osobnosti

Nachází se zde okolo 70 000 náhrobků a mezi nimi jsou převážně známé osobnosti z celého světa i z různých oblastí. K nejnavštěvovanějším místům patří náhrobek rockové hvězdy Jima Morrisona, dále filozof August Comte, český malíř František Kupka, dramatik Molière, automobilový průmyslník Armand Peugeot, malíř Georges Seurat, zpěvačka Édith Piaf nebo spisovatel Oscar Wilde.

Vstupné a otevírací doba

Pokud budete v Paříži více dní, stojí určitě za návštěvu. Do celého areálu se neplatí vstupné a otevírací doba se liší podle období.

  • Listopad–polovina března: v době pondělí–pátek 8:00–17:30 hod., v sobotu od 8:30 a v neděli od 9:00 hod.
  • Polovina března–říjen: je pouze prodloužena otevírací doba do 18:00 hod.  

Hřbitov má celkem 5 vchodů, ale hlavní je ten největší na Boulevard de Ménilmontant naproti Rue de la Roquette. Hned vedle najdete stanici metra Philippe Auguste, kam jezdí linka č. 2.

Více informací: pere-lachaise.com nebo www.paris.fr (zde si můžete stáhnout mapu hřbitova v pdf).  

Chystáš se do Paříže?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 25. 05. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.