Průvodce státem
Ghana
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Ghaně

Vízum

Pro vstup do Ghany potřebujete vízum. Pro klasický pobyt vám bude stačit turistické, které si obstaráte na ghanské ambasádě v Praze-Bubenči. Jeho platnost od vystavení je 30 dní (nutné do této doby vstoupit na území Ghany). Pražské velvyslanectví je i nejbližším zastupitelským úřadem pro Slováky.

Délka platnosti víz není explicitně uvedena a bude vztažena k délce plánovaného pobytu v Ghaně.

Za podání žádosti zaplatíte nevratný poplatek 1 500 Kč. Vyřízení trvá minimálně 10 dní. Turistické vízum se dá jednou prodloužit o další 3 měsíce. V případě delších (například pracovních nebo studijních) pobytů je vyžadován jiný typ víza. 

Další dokumenty

K žádosti o vízum musíte přiložit následující dokumenty: cestovní pas, jemuž nekončí platnost v následujících šesti měsících, čtyřikrát vyplněný formulář (podrobně, čitelně, anglicky), čtyři fotografie pasového formátu, rezervaci letenky, výpis z vlastního bankovního účtu, kopie očkovacího průkazu s vakcinací proti žluté zimnici, u služebních víz zvací dopis od ghanské partnerské firmy s razítkem a vysílací dopis od svého zaměstnavatele, turisté musí dodat kopii rezervace hotelu (kontakt na hotel je nutné uvést v dotazníku), pokud jedete na návštěvu, je nutné doložit zvací dopis od známých a kopie jejich pasů. 

Očkování

Při vstupu do země vám může být zkontrolován mezinárodní očkovací průkaz, v němž musíte mít záznam o očkování proti žluté zimnici. Ostatní vakcíny a dispozice antimalariky jsou již dobrovolné. 

Celní předpisy

Předměty pro osobní použití mohou být dovezeny bezcelně. Pro soukromé účely je povoleno dovézt 375 ml lihovin, 750 ml vína, a ne více než 5 kg tabákových výrobků. Cizí měna může být dovezena v neomezeném množství. Pokud by měla být znovu vyvezena, musí být při příjezdu deklarována. Ghanská měna smí být vyvážena pouze do výše 5 cedi. Vývozní povolení je mimo jiné potřebné pro starožitnosti, drahé kovy a předměty pocházející z divoké zvěře.

Perla západní Afriky 

Ghana se nachází v západní Africe na pobřeží Guinejského zálivu. Na severu sousedí s Burkinou Faso, na západě s Pobřežím Slonoviny a na východě s Togem. 

Turisté se v Ghaně mohou setkat jak s klasickými turistickými lákadly, jako jsou safari či výlety do tradičních vesniček, tak i s lidmi kráčejícími v západních oblecích po širokých bulvárech hlavního města Accry. Ghana tak představuje ideální kombinaci mezi Afrikou známou z televizních dokumentů a moderního rychle rozvíjejícího se státu. 

Průvodce pro tebe napsal Michal Kohlert
Víza
Vízum za 1 500 Kč
Turistická víza získáš na ambasádě v Praze.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Během zimy je nejmenší šance na déšť, teplo je po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
12 000 Kč
Je běžná cena letenky z Prahy. Z Německa může být i o třetinu levnější.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 měs
Navrhni úpravu