Ghana
Ghana

Co vidět a navštívit v Ghaně

8 míst co vidět v Ghaně

Accra
Accra Průvodce městem

Hlavní město Ghany neoplývá historickými památkami, ale zato na vás dýchne jedinečnou atmosférou afrického velkoměsta. Za návštěvu pak stojí především park s pomníkem a mauzoleem prvního ghanského prezidenta Kwameho Nkrumaha.

Zobrazit místo
Kanoe Ghana
Kumasi

Druhé největší ghanské město představuje zajímavou alternativu k Accře především kvůli tomu, že se jedná o hlavní město historického Ašantského království. S trochou štěstí tak můžete na ulici potkat honosný královský průvod. Poblíž města najdete navíc překrásné jezero Bosomtwi, kde na vás dýchne klid africké přírody.

Zobrazit místo
Cape Cost
Cape Coast

Asi 150 km východně od Accry na vás čeká město známé pro své široké pláže a bohatý noční život Návštěvu navíc můžete spojit s cestou na slavnou pevnost Elmina, proslavenou obchodem s otroky.

Zobrazit místo
Busua Beach
Busua Beach

Pláž pro fajnšmekry nacházející se doslova uprostřed ničeho. Jediné, co na vás čeká, jsou kilometry pláží s bílým pískem a ubytování v romantických dřevěných chatkách. Nejbližším velkým městem je přístav Takoradi asi 20 km na východ.  Naopak na západ od Busua Beach najdete další více turistické pláže s veškerým zázemím, restauracemi nebo surfařskou školou.

Zobrazit místo
NP Kakum
NP Kakum

Na jihu země nacházející se park nabízí známá zvířata jako například slon africký. Jedná se o tropický prales, tudíž můžete počítat i s dostatečně bohatou florou. Nejznámější neživou atrakcí je pak ikonický 350 metrů vysoký vsutý most.

Zobrazit místo
NP Digya
NP Digya

Park pro milovníky vodních zvířat se nachází příhodně na březích jezera Volta. Typickými zvířaty jsou krokodýli a vydry. Na své si však přijdou i fanoušci slonů či primátů.

Zobrazit místo
NP Bia
NP Bia

Park je typický především pro velké množství různých druhů savců a ptáků. Speciálním lákadlem jsou pak jedny znejvyšších západoafrických stromů. Samozřejmostí jsou také sloni.

Zobrazit místo
NP Mole
NP Mole

Rozlehlý park nabízí díky své poloze odlišnou faunu a floru. Spatřit tam lze například hrochy, bizony, slony, leopardy, lvi, antilopy nebo africká divoká prasata. Výjimečným zážitkem je možnost pěšího safari. Nejbližsím velkým městem je Tamale.

Zobrazit místo

Chystáš se do Ghany?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 28. 02. 2022