Guadeloupe
Guadeloupe

Co vidět a navštívit na Guadeloupe

3 místa co vidět na Guadeloupe

Pointe de Chateux
Pointe de Châteux

Toto magické místo se nachází na části Grande Terre a je zároveň nejvýchodnějším bodem ostrova. Můžete se tu kochat výhledem na ostrůvek Marie Galante, odpočívat na pláži nebo meditovat pod majestátním křížem. Možná si zde v tu chvíli budete připadat jako na úplně  jiném koutě zeměkoule než na ostrově v Karibiku.

Zobrazit místo
Le Moule
Le Moule

Le Moule je malé město na východním pobřeží Grande Terre. Najdete tu kino, knihovnu, trhy, obchody a obchodní domy. Kromě toho se zde můžete korzovat po promenádě. Náruživí sportovci si mohou zaběhat.  Město má zajímavě vypadající radnici a kostel, který je v neděli při mši přeplněn, nejen věřícími.

Zobrazit místo
Sopka Soufriere
La Soufriére

I když budete mít v plánu jen lehce nahlédnout pod pokličku místního života a budete mít na ostrově omezený čas, rozhodně doporučujeme nevynechat nejvyšší, aktivní sopku Malých Antil. Výstup není nikterak náročný, cesta velmi dobře značená žlutými patníky a interaktivními popisy (bohužel pouze ve francouzštině). Když budete mít štěstí na počasí, tak se pokocháte výhledy, a když ne, tak si užijete alespoň vůni síry a uvidíte na vlastní oči…

Zobrazit místo

Chystáš se na Guadeloupe?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 19. 11. 2021