Průvodce státem
Guadeloupe
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Peníze a ceny na Guadeloupe

Aktuální kurz 1 $ = 8.68 Kč

Euro

Protože je Guadeloupe zámořským územím Francie a zároveň členem Eurozóny, oficiální měnou je Euro.

Euro

Směnárny a platba kartou

Přestože směnárna je snad pouze na letišti, tak prakticky není třeba. Platit kartou můžete ve větších nákupních střediscích typu Carrefour nebo Leather Price, bez problému. Na tržištích, případně v rychlém občerstvení, je naopak potřeba hotovost. Ceny jsou vyšší než v kontinentální Francii, tvrdí místní. Pro nás jsou ceny srovnatelné se západní Evropou, tvrdíme my. Nejdražší jsou dovážené potraviny, jako je mléko, sýry a většina zeleniny.

Nejlevnější je místní ovoce – banány nebo mango. Tyto suroviny leckdy seženete úplně zadarmo jako u nás jablka nebo hrušky. Při troše štěstí a nebojácnosti se dá smlouvat na tržišti při nákupu koření, jídla nebo suvenýrů.  

V turistických oblastech, jako je Le Gosier, St. Anne nebo St. Francois možná trochu záleží na tom, zda je mimo sezonu nebo hlavní sezona či zda sem Francouzi přijedou oslavit Vánoce.

Jak ušetřit

V podstatě se dá ušetřit na jídle, pokud se spokojíte s nákupem pečiva a místního ovoce a zeleniny. K tomu si občas můžete dopřát nákup ve větším obchodním domě nebo si dát za 3 eura bukit. Další smazatelnou položkou je doprava. Na ostrově se dá stopovat a i místní obyvatelé tuto variantu dopravy rádi a hojně využívají. Je to bezpečné. Starousedlíci jsou vstřícní a i se základní znalostí francouzštiny vás dovezou kamkoli. Levná ubytování, na která jsme zvyklí z Asie, tu bohužel nejsou, ale velmi dobře tu funguje couchsurfing anebo airbnb (za noc pro jednoho v průměru 500 Kč). Navíc kromě toho, že ušetříte, můžete bydlet u místních a sdílet s nimi jejich zvyky a obyčeje.

Náročnější cestovatelé mohou využít taxislužby a ubytovat se v luxusnějších hotelích, převážně na Grande Terre, ve vyhlášených střediscích jako je St. Anne, St. Francois nebo Le Gosier.

Motýl s nádechem Evropy v Karibiku

Tento nenápadný ostrov ve tvaru motýla je zámořský department Francie a leží v Malých Antilách. Díky tomu, že spadá pod Francii, vízum nepotřebujete. Jeho sousedy jsou Atlantský oceán a Karibské moře. Ostrov je výjimečný díky své unikátnosti „dva v jednom“,  tedy jednak hornaté části Basse Terre a oblasti bez jediného vrcholku, kde najdeme cukrovou třtinu a bílé pláže – Grande Terre.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Matoušková
Víza
Na občanku
Území je součástí EU, doporučujeme však mít i cestovní pas.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - květen
Teplo a slunce si užiješ celoročně, během léta však hrozí hurikány.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 35 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu