Průvodce státem
Guadeloupe
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Guadeloupe

Jak na Guadeloupe

Na ostrov se dostanete celoročně kolem 15.000 Kč z Prahy se společností Air France. Musíte přestoupit v Paříži mezi dvěma letišti, a to z letiště Charles de Galle na Orly.

Při letech v rámci jedné rezervaci nabízí Air France shuttle bus zdarma. Stačí přijít ke stánku Air France na Terminálu 2E na CDG nebo ve spodním patře u východu 1E na Orly a prokázat se letenkami. Dostanete voucher s kterým nastoupíte do autobusu. Nezapomeňte si vyzvednout zavazadla a znovu je odbavit na dalším letišti.

Jak se nejlépe dopravovat 

Po ostrově se nejsnadněji a nejpohodlněji dopravíte autem. Na druhou stranu se připravíte o dobrodružství, na něž můžete vzpomínat, stejně jako my. Před prvním odletem nás všichni varovali, že to bez auta nezvládneme a zvládli – stopovali jsme. Není to žádný problém, sami místní tuto možnost hojně využívají. Pokud se ubytujete u někoho na airbnb, můžete se s ním dohodnout, aby pro vás dojel na letiště.

Silnice Guadeloupe

Další variantou jsou autobusy – ale podobně jako v Asii nemají žádný řád. Základní představu o trasách a spojích poskytne web thebusschedule.com, nelze na něj však spoléhat úplně na 100%. Zastávky jsou skoro všude a místní vám jistě poradí. Například z Le Moule do St. Francois zaplatíte 2 eura, z Le Moule do Pointe Pitre do 3 eur.

V oblasti Grande Terre funguje autobusová společnost Karulis, která naopak disponuje klimatizovanými autobusy s pevnými jízdními řády. Jízdné stojí dle počtu zón od 1,20 do 4 €. Zóny, jízdní řád, ale i plánek linek najdete na karulis.com.

Skútry moc „nefrčí“, ale naopak silniční kola ano. Kolo si půjčíte od 7,50 eur do 10,50 eur za den a moped nebo skútr stojí od 15 eur do 25 eur za den. Nejvíce půjčoven je v lokalitách Le Gosier, St. Francois nebo Pointe á Pitre.

Otázkou je, zda jízdní kola využívat při běžném denním provozu, řidiči občas bývají bezohlední a cyklostezky tu nejsou.

Motýl s nádechem Evropy v Karibiku

Tento nenápadný ostrov ve tvaru motýla je zámořský department Francie a leží v Malých Antilách. Díky tomu, že spadá pod Francii, vízum nepotřebujete. Jeho sousedy jsou Atlantský oceán a Karibské moře. Ostrov je výjimečný díky své unikátnosti „dva v jednom“,  tedy jednak hornaté části Basse Terre a oblasti bez jediného vrcholku, kde najdeme cukrovou třtinu a bílé pláže – Grande Terre.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Matoušková
Víza
Na občanku
Území je součástí EU, doporučujeme však mít i cestovní pas.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - květen
Teplo a slunce si užiješ celoročně, během léta však hrozí hurikány.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 35 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu