Guadeloupe
Guadeloupe

Doprava na Guadeloupe

Jak na Guadeloupe

Na ostrov se dostanete celoročně kolem 15.000 Kč z Prahy se společností Air France. Musíte přestoupit v Paříži mezi dvěma letišti, a to z letiště Charles de Galle na Orly.

Při letech v rámci jedné rezervaci nabízí Air France shuttle bus zdarma. Stačí přijít ke stánku Air France na Terminálu 2E na CDG nebo ve spodním patře u východu 1E na Orly a prokázat se letenkami. Dostanete voucher s kterým nastoupíte do autobusu. Nezapomeňte si vyzvednout zavazadla a znovu je odbavit na dalším letišti.

Jak se nejlépe dopravovat 

Po ostrově se nejsnadněji a nejpohodlněji dopravíte autem. Na druhou stranu se připravíte o dobrodružství, na něž můžete vzpomínat, stejně jako my. Před prvním odletem nás všichni varovali, že to bez auta nezvládneme a zvládli – stopovali jsme. Není to žádný problém, sami místní tuto možnost hojně využívají. Pokud se ubytujete u někoho na airbnb, můžete se s ním dohodnout, aby pro vás dojel na letiště.

Další variantou jsou autobusy – ale podobně jako v Asii nemají žádný řád. Základní představu o trasách a spojích poskytne web thebusschedule.com, nelze na něj však spoléhat úplně na 100%. Zastávky jsou skoro všude a místní vám jistě poradí. Například z Le Moule do St. Francois zaplatíte 2 eura, z Le Moule do Pointe Pitre do 3 eur.

V oblasti Grande Terre funguje autobusová společnost Karulis, která naopak disponuje klimatizovanými autobusy s pevnými jízdními řády. Jízdné stojí dle počtu zón od 1,20 do 4 €. Zóny, jízdní řád, ale i plánek linek najdete na karulis.com.

Skútry moc „nefrčí“, ale naopak silniční kola ano. Kolo si půjčíte od 7,50 eur do 10,50 eur za den a moped nebo skútr stojí od 15 eur do 25 eur za den. Nejvíce půjčoven je v lokalitách Le Gosier, St. Francois nebo Pointe á Pitre.

Otázkou je, zda jízdní kola využívat při běžném denním provozu, řidiči občas bývají bezohlední a cyklostezky tu nejsou.

Chystáš se na Guadeloupe?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.