Guernsey
Guernsey

Co dělat na Guernsey

Cyklistika 

Ostrov Guernsey disponuje kilometry cyklostezek, které vedou jak vnitrozemím, tak podél pobřeží. Cena za pronájem kola na den začíná asi na 13 GBP a s počtem dnů se snižuje. Je možné se zúčastnit také organizovaných cyklistických výletů, kdy se vás průvodce na kole protáhne po těch nejhezčích stezkách se zastávkami na vyhlášených i neznámých místech. Vybrat si můžete z nenáročných rovinných tratí i z kopcovitých tras terénem. Všechny trvají 3 hodiny a stojí 35 GBP včetně půjčení kola. 

Kajaky a paddleboardy

Půjčte si kajak nebo paddleboard a poznejte pobřeží tím nejautentičtějším způsobem! Půjčení single kajaku i paddleboardu dělá 12 GBP/h (lze půjčit i na delší dobu) a je kromě Guernsey možné také na Hermu, kde možná budete svědky krásných papuchalků. Cena zahrnuje také vestu a neopren. 

Pokud byste po svém boku rádi někoho zkušeného, můžete si objednat výpravu na kajaku s instruktorem za 35 GBP/2 h. Otevřeno denně, ale pozor, pouze přes poledne! Stejně tak je možná lekce paddleboardingu s instruktorem za 20 GBP/h.

Populární aktivitou jsou v posledních letech lekce jógy na paddleboardu, kterých se na Guernsey můžete zúčastnit za 25 GBP včetně půjčovného.

Coasteering

Coasteering je unikátní adrenalinový sport, který zahrnuje skákání ze skal do moře, plavání v jeskyních a zkrátka prozkoumávání kamenitého pobřeží. Na výběr je standardní dvouhodinová trasa vhodná i pro neplavce, dvouhodinová rodinná trasa a tříhodinová extrémní trasa. Cena za 2 hodiny je 35 £, za 3 hodiny 45 £. Rezervace možná denně, ale pozor, pouze přes poledne!

Horolezectví

Guernsey disponuje řadou útesů vhodných k horolezectví různých obtížností, které takřka nikdo nevyužívá. Západní pobřeží se hodí pro začátečníky, jižní pobřeží nabízí složité trasy pro všechny milovníky výzev. Aby se akce mohla konat, je potřeba utvořit 12člennou skupinu, za níž zaplatíte 225 GBP. Na ostrově je také vnitřní horolezecká stěna.

Pláže 

K pobytu na jakémkoliv z Normanských ostrovů neodmyslitelně patří poznávání písečných pláží s oblíbenými plážovými kiosky a možností vodních sportů. Za návštěvu stojí např. Vazon Bay, kde si přijdou na své milovníci adrenalinových sportů, ukrytá Farmain Bay, Portinfer s vlnami vhodnými k surfování, populární Cobo Bay nebo Shell Beach na ostrově Herm, kterou místo písku tvoří miniaturní částečky mušlí.

Další zajímavé aktivity a více informací o nich najdete na outdoorguernsey.gg a visitguernsey.com.

Chystáš se na Guernsey?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.