Zavřít boční panel

Bezpečnost na Guernsey

Zdraví

Guernsey je vyspělou západoevropskou zemí, kde není třeba zvláštních očkování a strachu z neznámých nemocí. Na co si dejte pozor, je sluneční svit, který je zde během léta jeden z nejsilnějších na světě. Je o to zrádnější je, že teploty zde nestoupají do tropických hodnot a téměř nepřetržitě vane příjemný vítr, tudíž člověk hrozbu slunečních paprsků přímo nepociťuje.

Kriminalita

Říká se, že obyvatelé Guernsey své domy zamykají pouze tehdy, když odlétají na týden a dovolenou, což souvisí s velmi nízkou kriminalitou. Nemusíte se zde bát ani nočních procházek nebo kapsářů. Statisticky je na tom Guernsey podobně jako menší české město.

Internet a elektřina

Co se přístupného WiFi signálu týče, funguje to v Guernsey podobně jako u nás a v dalších evropských zemích. Najdete ho ve městech – zde hlavně St. Peter Port – a to konkrétně v turistickém centru a v některých barech a restauracích. Pozor na to, že Guernsey není členem Evropské unie, takže za data i hovory platíte dle standardních roamingových tarifů.

Na Guernsey si s sebou sbalte adaptér do zásuvky typu G (stejný jako ve Spojeném království).

Důležité kontakty

Všeobecná pohotovost (záchranka, policie, hasiči): 999, 112

Nouzová linka české ambasády v Londýně: +447769682442

Praktické weby nejen pro turisty, kde najdete veškeré info o tom, kde se najíst, kde přespat, co navštívit, co dělat – Guernsey: visitguernsey.com/; Alderney: visitalderney.com/

Rychtářství Guernsey

Rychtářství Guernsey tvoří skupina ostrovů, které jsou součástí Normanských ostrovů (Channel Islands). Jak už název celého souostroví napovídá, Normanské ostrovy včetně rychtářství Guernsey (dále je tvoří rychtářství Jersey) se nacházejí na Lamanšském průlivu nedaleko francouzského pobřeží. Oba celky, Guernsey i Jersey, představují britské korunní závislé území, což znamená, že mají rozsáhlou autonomii – vlastní měnu, zákony, parlament.

Guernsey je jakýmsi zapomenutým kusem Evropy, který je nám tak snadno dostupný, a přitom spousta lidí nemá o jeho existenci tušení. Jedná se o naprosto unikátní místo, kde se britsko-francouzská mentalita a zvyky mísí s typickým ostrovním životem. Je to místečko, které si žije svým vlastním životem, ve svém vlastním světě, kde se v podstatě všichni znají a kde vás okamžitě zasáhne přátelská atmosféra.

Průvodce pro tebe napsal marketad
Víza
Na občanku
Ostrov lze navštívit jen s občanským průkazem.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen–září
Na jaře a v létě máte největší šanci ke slušnému počasí.
Více o počasí
Letenky od
5 000 Kč
Tolik v průměru bude stát zpáteční cesta z Prahy.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu