Guernsey
Guernsey

Bezpečnost na Guernsey

Zdraví

Guernsey je vyspělou západoevropskou zemí, kde není třeba zvláštních očkování a strachu z neznámých nemocí. Na co si dejte pozor, je sluneční svit, který je zde během léta jeden z nejsilnějších na světě. Je o to zrádnější je, že teploty zde nestoupají do tropických hodnot a téměř nepřetržitě vane příjemný vítr, tudíž člověk hrozbu slunečních paprsků přímo nepociťuje.

Kriminalita

Říká se, že obyvatelé Guernsey své domy zamykají pouze tehdy, když odlétají na týden a dovolenou, což souvisí s velmi nízkou kriminalitou. Nemusíte se zde bát ani nočních procházek nebo kapsářů. Statisticky je na tom Guernsey podobně jako menší české město.

Internet a elektřina

Co se přístupného WiFi signálu týče, funguje to v Guernsey podobně jako u nás a v dalších evropských zemích. Najdete ho ve městech – zde hlavně St. Peter Port – a to konkrétně v turistickém centru a v některých barech a restauracích. Pozor na to, že Guernsey není členem Evropské unie, takže za data i hovory platíte dle standardních roamingových tarifů.

Na Guernsey si s sebou sbalte adaptér do zásuvky typu G (stejný jako ve Spojeném království).

Důležité kontakty

Všeobecná pohotovost (záchranka, policie, hasiči): 999, 112

Nouzová linka české ambasády v Londýně: +447769682442

Praktické weby nejen pro turisty, kde najdete veškeré info o tom, kde se najíst, kde přespat, co navštívit, co dělat – Guernsey: visitguernsey.com/; Alderney: visitalderney.com/

Chystáš se na Guernsey?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Libor
před 2 lety

Ahoj,

můžu se zeptat ve kterém roce jste navštívila ostrov Guernsey?

Díky