Guernsey
Guernsey

Co vidět a navštívit na Guernsey

6 míst co vidět na Guernsey

Guernsey

Herm

Herm je skvělou volbou na celodenní výlet, neboť si ho v klidu stihnete prohlédnout během pár hodin a cesta na něj trvá asi 20 minut, přičemž v létě loď vyplouvá co jednu až dvě hodiny. Lístek na Travel Trident koupíte za 13 GBP v jejich stánku v přístavu v St. Peter Portu u věže s hodinami, kde dostanete info, odkud budete odplouvat – jsou dvě možnosti, které se mění v závislosti na přílivu a odlivu. Herm je místem, kde se život zastavil -…

Zobrazit místo
Guernsey

Sark

Sark je o něco větší a od Guernsey o něco vzdálenější než Herm, pořád ale výpravu na něj vtěsnáte do jednoho dne. V sezóně loď ze St. Peter Portu vyplouvá až pětkrát denně. Cesta trvá necelou hodinu a za zpáteční lístek zaplatíte 29,50 GBP. Ani Sark nezná automobilovou dopravu, při jeho velikosti je stejně ideální projít si ho po svých. Pokud by se vám však nechtělo šlapat do kopců, můžete si za 20 £/h půjčit koně nebo se za 1 libru nechat…

Zobrazit místo
Guernsey

Castle Cornet

Pýcha St. Peter Portu, ne-li celého ostrova. Hrad Cornet zajišťoval více než 800 let obranu celému přístavu, dnes se v něm nachází pět muzeí a zahrady a je vzpomínkou na dobu německé okupace. Možné jsou i komentované prohlídky. Vstupné je 10,50 GBP, pro děti a studenty 3 GBP.

Zobrazit místo
Guernsey

Guernsey Museum v Candie

Pokud toužíte Guernsey poznat trochu hloub, navštivte muzeum v Candie. Součástí je i Victoria Tower s jedinečným výhledem na ostrov. 6,50 GBP dospělí, 2 GBP děti a studenti.

Zobrazit místo
Guernsey

Akvárium

Akvárium vám naskytne pohled na zdejší podmořský svět. Nachází se v tunelech používaných Němci během druhé světové války na Clarence Battery, kde je pěkný výhled na přístav. Vstupné do akvária je 5 GBP.

Zobrazit místo
Guernsey

Dům Viktora Huga

Dlouhá léta žil Viktor Hugo na Guernsey a vy máte neopakovatelnou příležitost se do jediného domu, který kdy koupil, podívat. Vstupné 10 GBP.

Zobrazit místo

Chystáš se na Guernsey?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 23. 09. 2020
Navrhni úpravu