Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Guernsey
Počasí během roku

8 °C

8 °C

10 °C

12 °C

15 °C

18 °C

20 °C

20 °C

18 °C

15 °C

11 °C

9 °C

Počasí na Guernsey

Na Normanských ostrovech vládne mírné oceánské podnebí. To znamená malé výkyvy teplot mezi jednotlivými ročními obdobími, tedy že mírné zimy se střídají s příjemnými slunnými léty, která se zde navíc vyznačují suchem. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen a teplotami okolo 20˚C, které příležitostně stoupají až nad 24˚C. Nejchladnějším měsícem je únor s průměrnými teplotami kolem 6˚C, sníh je tu spíš vzácnost. Na ostrovech vane studený vítr z Atlantiku, který teplotám pocitově ubírá.

Na Guernsey dopadá jeden z nejsilnějších slunečních svitů na světě, značně ostřejší, než známe z ostatních zemí Evropy. To může v kombinaci s větrem a 20 stupňovými teplotami představovat nebezpečí, protože za takových podmínek na riziko slunečních paprsků moc nemyslíme.

Kdy jet na Guernsey

Guernsey je skvělou destinací s mnohým k vidění i k dělání v jakoukoliv roční dobu, avšak nejlákavější je jaro a léto, kdy zde vládnou nejpřijatelnější teploty, v přístavu to žije, večery se prodlužují a k tomu se zde koná řada zajímavých akcí.

Jaro je obdobím, kdy se zdejší louky s polními květinami probouzí životu a procházky na vrcholech útesů jsou zkrátka jedinečné. V letních měsících přichází čas užít si zdejší pláže a teplé večery, které nabízí řadu venkovních událostí s živou hudbou, grilováním nebo divadlem.

Podzim a zima by mohly lákat ty, kteří příliš neholdují davům turistů v centru. Výhodou jsou také nižší ceny hotelových pokojů, naproti tomu život na pobřeží utichá a některé podniky jsou zde zcela zavřené.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu