Průvodce státem

Guernsey

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Rychtářství Guernsey

Rychtářství Guernsey tvoří skupina ostrovů, které jsou součástí Normanských ostrovů (Channel Islands). Jak už název celého souostroví napovídá, Normanské ostrovy včetně rychtářství Guernsey (dále je tvoří rychtářství Jersey) se nacházejí na Lamanšském průlivu nedaleko francouzského pobřeží. Oba celky, Guernsey i Jersey, představují britské korunní závislé území, což znamená, že mají rozsáhlou autonomii – vlastní měnu, zákony, parlament.

Guernsey je jakýmsi zapomenutým kusem Evropy, který je nám tak snadno dostupný, a přitom spousta lidí nemá o jeho existenci tušení. Jedná se o naprosto unikátní místo, kde se britsko-francouzská mentalita a zvyky mísí s typickým ostrovním životem. Je to místečko, které si žije svým vlastním životem, ve svém vlastním světě, kde se v podstatě všichni znají a kde vás okamžitě zasáhne přátelská atmosféra.

Průvodce pro tebe napsal marketad
Víza
Na občanku
Ostrov lze navštívit jen s občanským průkazem.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen–září
Na jaře a v létě máte největší šanci ke slušnému počasí.
Více o počasí
Letenky od
5 000 Kč
Tolik v průměru bude stát zpáteční cesta z Prahy.
Akční nabídky

Praktické tipy na Guernsey

Co vidět a navštívit na Guernsey

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Guernsey

Zavřít boční panel

Herm

Herm je skvělou volbou na celodenní výlet, neboť si ho v klidu stihnete prohlédnout během pár hodin a cesta na něj trvá asi 20 minut, přičemž v létě loď vyplouvá co jednu až dvě hodiny. Lístek na Travel Trident koupíte za 13 GBP v jejich stánku v přístavu v St. Peter Portu u věže s hodinami, kde dostanete info, odkud budete odplouvat – jsou dvě možnosti, které se mění v závislosti na přílivu a odlivu.

Herm je místem, kde se život zastavil - nehlučí tu žádná auta, nezažijete tu žádné davové šílenství. Na ostrově je jediný hotel, jedna restaurace, prázdninové domky, kemp, obchod se suvenýry a dva plážové kiosky. Víc ale nepotřebujete. Prozkoumejte celý ostrov díky stezkám podél pobřeží i vnitrozemím, kochejte se dech beroucími výhledy, zaplavejte si na jedné z malebných a klidných pláží – třeba na Shell Beach nebo na Belvoir Bay. Herm vás svým klidem a utajenými zákoutími nadchne.

Zavřít boční panel

Sark

Sark je o něco větší a od Guernsey o něco vzdálenější než Herm, pořád ale výpravu na něj vtěsnáte do jednoho dne. V sezóně loď ze St. Peter Portu vyplouvá až pětkrát denně. Cesta trvá necelou hodinu a za zpáteční lístek zaplatíte 29,50 GBP.

Ani Sark nezná automobilovou dopravu, při jeho velikosti je stejně ideální projít si ho po svých. Pokud by se vám však nechtělo šlapat do kopců, můžete si za 20 £/h půjčit koně nebo se za 1 libru nechat „autobusem“ v podobě traktoru vyvézt do vesnice.

Sark nabízí krásné stezky a vyhlídky, veřejnosti přístupné zahrady, jeskyně, které se zpřístupňují během odlivu (určitě si předem zjistěte čas přílivu nebo s sebou ideálně vezměte někoho zkušeného) a samozřejmě úchvatné pláže.

Zavřít boční panel

Castle Cornet

Pýcha St. Peter Portu, ne-li celého ostrova. Hrad Cornet zajišťoval více než 800 let obranu celému přístavu, dnes se v něm nachází pět muzeí a zahrady a je vzpomínkou na dobu německé okupace. Možné jsou i komentované prohlídky. Vstupné je 10,50 GBP, pro děti a studenty 3 GBP.

Zavřít boční panel

Guernsey Museum v Candie

Pokud toužíte Guernsey poznat trochu hloub, navštivte muzeum v Candie. Součástí je i Victoria Tower s jedinečným výhledem na ostrov. 6,50 GBP dospělí, 2 GBP děti a studenti.

Zavřít boční panel

Akvárium

Akvárium vám naskytne pohled na zdejší podmořský svět. Nachází se v tunelech používaných Němci během druhé světové války na Clarence Battery, kde je pěkný výhled na přístav. Vstupné do akvária je 5 GBP.

Zavřít boční panel

Dům Viktora Huga

Dlouhá léta žil Viktor Hugo na Guernsey a vy máte neopakovatelnou příležitost se do jediného domu, který kdy koupil, podívat. Vstupné 10 GBP.

Počasí a sezóny na Guernsey

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Guernsey
Počasí během roku

8 °C

8 °C

10 °C

12 °C

15 °C

18 °C

20 °C

20 °C

18 °C

15 °C

11 °C

9 °C

Počasí

Na Normanských ostrovech vládne mírné oceánské podnebí. To znamená malé výkyvy teplot mezi jednotlivými ročními obdobími, tedy že mírné zimy se střídají s příjemnými slunnými léty, která se zde navíc vyznačují suchem. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen a teplotami okolo 20˚C, které příležitostně stoupají až nad 24˚C. Nejchladnějším měsícem je únor s průměrnými teplotami kolem 6˚C, sníh je tu spíš vzácnost. Na ostrovech vane studený vítr z Atlantiku, který teplotám pocitově ubírá.

Na Guernsey dopadá jeden z nejsilnějších slunečních svitů na světě, značně ostřejší, než známe z ostatních zemí Evropy. To může v kombinaci s větrem a 20 stupňovými teplotami představovat nebezpečí, protože za takových podmínek na riziko slunečních paprsků moc nemyslíme.

Sezóny a kdy vyrazit

Guernsey je skvělou destinací s mnohým k vidění i k dělání v jakoukoliv roční dobu, avšak nejlákavější je jaro a léto, kdy zde vládnou nejpřijatelnější teploty, v přístavu to žije, večery se prodlužují a k tomu se zde koná řada zajímavých akcí.

Jaro je obdobím, kdy se zdejší louky s polními květinami probouzí životu a procházky na vrcholech útesů jsou zkrátka jedinečné. V letních měsících přichází čas užít si zdejší pláže a teplé večery, které nabízí řadu venkovních událostí s živou hudbou, grilováním nebo divadlem.

Podzim a zima by mohly lákat ty, kteří příliš neholdují davům turistů v centru. Výhodou jsou také nižší ceny hotelových pokojů, naproti tomu život na pobřeží utichá a některé podniky jsou zde zcela zavřené.

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu