Zpět na seznam míst co vidět v Indii
Bombaj

Bombaj

Dříve zvaná Bombay je centrem všeho dění na západě Indie. Rušná metropole mísí kouzlo koloniálního dědictví a naleštěné modernity spolu s neodmyslitelnou indickostí ulic i lidí. Město filmových hvězd a tepajícího indického šoubyznysu ohromí každého návštěvníka.

Viktoriánské centrum Bombaje se nacházi na malém poloostrůvku zvaném Kolába (Colaba). Procházet se zde je cestou ke ztrátě povědomí o době a místě. Většina budov se pyšní viktoriánskou architekturou a budeme si zde připadat téměř jako v tropickém Londýně. Slavné hotely Tádž Mahal, starý i nový, se nachází právě zde naproti oblouku Gateway of India, od něhož jezdí lodi na výlety např. na ostrov Elephanta, kde si odpočineme od ruchu velkoměsta a objevíme tajuplné jeskyně po výšlapu jednoho tisíce schodů.

Marine Drive je místem odpočinku v rámci centra města, kde je jedno, jestli zde posedáváme odpoledne či ve tři ráno. Bandra je rezidenční čtvrť, která nabízí spoustu malých kavárniček i restaurací. Co se tržišť týče, ve městě je jich nespočet. Místní malinké chrámy všech náboženství, a také skryté vodní nádrže či největší městská prádelna, jsou jedny z mnoha míst, které stojí za to objevit.

  • Naviguj: 19.0115, 72.848

Další místa v Indii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Nikola Sichlerová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu