Cestování Covid-19

Vstup na území Indie není možný, všechny hraniční přechody a všechna letiště jsou pro mezinárodní dopravy uzavřeny. Aktuální info na webu Ministerstva zahraničí.

Zpět na seznam míst co vidět v Indii
Puduččeri

Puduččéri

Anglicky Puducherry, Pondicherry nebo francouzsky Pondichéry je malé svazové teritorium nacházející se na východním pobřeží asi 100 km jižně od metropole Čennai. Toto malebné městečko, které získalo nezávislost na Francii až roku 1954, snoubí unikátní směsici kultur a architektury.

Střed města dosud zavání koloniálními dobami. Dobové domy jsou udržovány ve francouzském stylu a pestré kostelíky často plné místních jsou velmi výrazné. Nedaleko od katolických kostelů se nachází barevné hinduistické chrámy typické pro jižní Indii. V Puduččérí se často setkáte s místními, kteří mluví francouzsky, nebo s různými francouzskými instituty a knihovnami. Není těžké najít ani francouzskou pekárnu. Nedaleko Puduččéri se nachází meditační (nejen) centrum Auroville, které si říká o bližší prozkoumání.

Při objevování města můžete najít fontánku se sloganem „Peaceful Pondicherry, Give time a break“, který atmosféru celého místa vystihuje.

  • Naviguj: 11.9255, 79.8206

Další místa v Indii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele Nikola Sichlerová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 24 dny
Navrhni úpravu