Zpět na seznam míst co vidět v Bari
Bari

Piazza Mercantile

Piazza Mercantile, do češtině přeložitelné jako Obchodní náměstí, patří k nejdůležitějším prostranstvím v historickém centru Bari a oblíbeným turistickým cílům.

Náměstí je středem Bari od poloviny 15. století, kdy zde začaly vznikat budovy městské samosprávy i významné úřady. Hlavní budovou náměstí se stal Palazzo del Sedile, po takřka 3 staletí radnice města Bari. V 16. století byla k paláci přistavena věž s hodinami, která dodnes tvoří jeden ze symbolů Piazza Mercantile.

Uprostřed náměstí stojí také Sloup justice nebo také Sloup hanby, ke kterému byli přivazováni hříšníci a vystavováni veřejné hanbě.

V průběhu 17. století byla většina domů na náměstí přestavena a během 19. století většina institucí přestěhována do nově vznikající modernější částí Bari. Piazza Mercantile však dodnes zůstává hlavním bodem setkávání místních i turistů.

Ubytování na Piazza Mercantile

Náměstí slouží jako hlavní bod Starého města a je tudíž velmi oblíbeným místem pro ubytování. Přímo na Piazza Mercantile se ubytujete v krásném soukromém B&B Vin e Vaz klasických hotelů pak doporučujeme asi 200 metrů vzdálený aparthotel Palazzo Calò.

  • Naviguj: 41.128, 16.8717

Další místa v Bari

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu