Zpět na seznam míst co vidět v Bari
Bari

Lido San Francesco

Za koupáním v moři nemusíte nutně vyrážet daleko za město do známějších letovisek Polignano a Mare či na poloostrov Gargano. Pokud do Bari míříte třeba jen na víkend, ideální pláží pro vás bude Lido di San Francesco, pláž sv. Františka, která se nachází přímo ve městě.

Vybavení pláže a koupání

Pláž San Francesco se rozprostírá na 400 metrech v klidnější části západního Bari. Pokrývá ji jemný bílý písek, který je každou noc vzorně upravován a čištěn.

Na pláži si v mnoha půjčovnách můžete pronajmout lehátko nebo slunečník a občerstvit se v několika restauracích či barech v těsné blízkosti moře. K dispozici jsou i převlékárny a chybět nesmí ani sprchy se sladkou vodou.

Vstup do moře je pozvolný a převážně písčitý, ačkoliv ve východní části pláže jsou větší kameny.

Jak se sem dostat?

Pláž leží asi 3,5 km od starého města Bari Vecchia, takže je rozhodně příjemnější sem zajet autobusem MHD. Nejbližší zastávka Verdi (S. Francesco) se nachází hned u pláže a zastavují zde linky číslo 22 a 53. Jen asi 100 metrů daleko je pak další zastávka Verdi (Fiera), kde navíc zastavují linky 2/, 27, 42. Všechny spoje vás dovezou do centra i k hlavnímu vlakovému nádraží.

  • Naviguj: 41.1366, 16.8327

Další místa v Bari

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu