Bari
Bari

7 míst co vidět v Bari

Teatro Petruzzelli

Divadlo

Teatro Petruzzelli

Teatro Petruzzelli je největším divadlem v Bari a podle velikosti budovy i 4. největším divadlem v celé Itálii - v době vzniku pojmula až 4 000 diváků.

Honosnou budovu divadla zaplatili bratři Petruzzelliové, bohatí obchodníci a stavitelé lodí z Bari, a roku 1898 se skutečně začala stavět. Dokončena byla v roce 1903 a její fasáda je charakteristická netradiční okrovou až hnědou barvou s portálem okolo hlavní vstupu lemovaným bílým mramorem.

V roce 1991 byla budova divadla kompletně zničena požárem, mezi lety 2002 a 2009 však opět zcela rekonstruována ve své nezměněné podobě. Jediným výrazným rozdílem je snížení kapacity z bezpečnostních důvodů na cca 1 500 diváků.

Vstupenky na představení

Teatro Petruzzelli se specializuje zejména na operní a baletní představení. Pokud si během návštěvy Bari chcete dopřát obohacující kulturní zážitek, pak je návštěva divadla Petruzzelli rozhodně dobrou volbou.

Vstupenky na představení se prodávají od 10 EUR do 100 EUR podle místa k sezení. Online koupi a seznam představení najdete na webu muzea: www.fondazionepetruzzelli.it

Chystáš se do Bari?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 11. 04. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.