Zpět na seznam míst co vidět ve Florencii
Uffizi

Galleria Uffizi

Jedna z nejvýznamnějších galerií na světě s poněkud podivným názvem se nachází na centrálním náměstí města Piazza della Signoria. Budovu nechal zbudovat rod Medicejských v 16. století jako svou kancelářskou budovu, odtud název „uffizi“, což v překladu znamená kanceláře. Rok po dokončení stavby začala budova fungovat také jako galerie umění, kterou každý následník rodu postupně rozšiřoval. Sbírky se během mnoha století značně rozrostly a dnes se můžete v Uffizi kochat velikány jako Sandro Botticelli, Giotto, Michelangelo, Bondone, Leonardo da Vinci, Raffaello a mnoha dalšími.

Vstupné:

  • Dospělý: 12 euro
  • EU rezident 18–26 let: 6 euro

Pokud se chcete vyhnout nekonečným frontám, doporučujeme zakoupit lístky do galerie raději předem: http://www.b-ticket.com/b-ticket/uffizi/default.aspx. Je třeba počítat s příplatkem 4 euro, který bude automaticky přičten k rezervaci.

Tip! Pokud plánujete navštívit galerii Uffizi, palác Pitti a zahrady Boboli, zvažte nákup zvýhodněné vstupenky, která zahrnuje vstupy do všech 3 památek a cenově vychází velmi dobře. Vstupné činí 18 euro pro dospělého, EU rezidenti zaplatí pouze 11 euro. Vstupné zakoupíte přes portál B-ticket.

  • Naviguj: 43.768, 11.2556

Další místa ve Florencii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 dny
Navrhni úpravu