Postiano

Jak se dostat do Kampánie

Při cestě ze střední Evropy se do Kampánie vydejte nejlépe letadlem. Pamatujte, že vzdálenost Prahy a Neapole měří přesně 1 500 km, na cestě po zemi tak strávíte minimálně 16 hodin v kuse.

Letecky z ČR a okolí

Vždy přistanete na letišti v Neapoli, z něhož se snadno jedinou autobusovou linkou dostanete k hlavnímu nádraží i přístavišti, odkud můžete pokračovat rovnou dále.

Praha a Nepol je spojena přímými linkami hned tří různých aerolinek: easyJet, Wizz Air a Ryanair. Letecké společnosti často nelétají po celý rok, ale jen průběžně se na této trase drží všechny tři aerolinky.

 Nejlevnější letenky seženete klidně až půl roku dopředu, a to za ceny oscilující mezi 1 500–2 000 Kč. Pod hranici tisíce korun se v současnosti dostanete jen výjimečně na jednotlivé termíny.

Pokud bydlíte na Ostravsku, využijete nejspíš linky Wizz Airu z polských Katovic, který létá do Neapole 2x týdně za ceny od 900 do 2 000 Kč.

Z Vídně létají do Neapole za podobné ceny jako z Prahy letecké společnosti Austrian AirlinesWizz Air a Ryanair.

Z okolních italských regionů

Plánujete-li cestu napříč Itálií, v zásadě máte kromě vlastního nebo půjčeného auta jen dvě relevantní možnosti.

První volbou by vždy měl být vlak. Italské železnice jsou na vysoké úrovni – pohodlné, rychlé, spolehlivé a když si koupíte jízdenku alespoň v třítýdenním předstihu přes internet, tak i poměrně levné. Nejvíce vyžijete služby státních drah Trenitalia nebo soukromého dopravce Italo, které jezdí z Neapole po celé Itálii, včetně vysokorychlostní tratě spojující jih země s Římem, Florencií, Boloňou, Milánem a Turínem. Kromě lokálních vlaků Regionale kupujte vždy lístky přes internet, jedině tak dostanete nejlepší cenu.

Příklady cen a jízdních časů z Neapole:

  • Řím: od 9,9 EUR / 2 hodiny, rychlovlaky od 24,9 EUR / hodina a čtvrt,
  • Florencie: od 35 EUR / necelé 3 hodiny,
  • Bari: od 33 EUR / necelé 4 hodiny,
  • Milán: od 53 EUR / 4 a půl hodiny,
  • Reggio di Calabria: od 18 EUR / 4,5–5 hodin.

Po hlavní vysokorychlostní trati přes Řím, Florencii a Milán do Turína můžete využít i soukromé rychlovlaky Italo, které při koupi s předstihem obvykle nabízí i výrazně nižší ceny než státní Trenitalia.

Nejlevnější spojení Kampánie s okolní Itálii pak nabízí autobusy Flixbus. Počítat musíte s méně pohodlným a především výrazně delším cestováním než vlakem. Cena bývá podobná jako u nejlevnější vlaků, ale u delších vzdáleností už zaplatíte výrazně méně.

Chystáš se do Kampánie?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 07. 07. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.