Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Neapol
Počasí podobné pro celý region

10 °C

10 °C

13 °C

18 °C

23 °C

27 °C

30 °C

30 °C

27 °C

20 °C

15 °C

12 °C

Počasí v Kampánii

Kampánie leží v jižní polovině Itálie, což znamená subtropické podnebné pásmo. To je charakterizováno horkými suchými léty, často s extrémními teplotami vysoko přes 30 °C. Naopak zimy jsou příjemné a mírné, sice deštivější než u nás, ale teploty zřídkakdy klesnou pod 10 °C. Navíc se jen výjimečně stane, že by pršelo několik dní v kuse, jedná se spíš o kratší intenzivnější srážky.

Především v létě úzkostlivě dbejte na pitný režim a ochranu v podobě opalovacích krémů. Sluníčko tu dokáže být pěkně agresivní a v létě se před ním takřka neschováte. Především období od června do poloviny září příliš mraků nečekejte.

Kdy jet do Kampánie

Do Kampánie cestujte kdykoli, období vybírejte dle zamýšlené aktivity. V moři se vykoupete od začátku června do počátku října, ale je nutné počítat s vysokými cenami ubytování a davy turistů. Snažte se vyhnout srpnu, kdy na dovolenou vyráží většina Italů, letoviska jsou přecpaná a ubytování vyprodaná.

Pokud koupání moc neholdujete, hlavní sezoně se vyhněte. Letní teploty jsou pro chození po památkách až skoro nepřátelské, naopak zimní minima mezi 10 a 15 °C budou naprosto ideální. Zimní radovánky nabídnou i přírodní termální prameny na ostrově Ischia.

Chystáte-li se do Kampánie za pěší turistikou, nejlepšími měsíci budou duben, květen a říjen, kdy je ještě často jasno a teploty kolem 20–25 °C vás nezdecimují tolik jako letní horka.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 hod
Navrhni úpravu