Postiano

Ubytování v Kampánii

Kde se ubytovat v Kampánii

Kampánie je rozlehlý region a volba ubytování vyžaduje trochu plánování.

Města

Téměř vždy bude vaším prvním a posledním kontaktem město Neapol, pravděpodobně vás tu alespoň jedna noc nemine. S Neapolí je to obecně těžké, mnoho cestovatelů k městu cítí čirou nenávist, naopak jiným se tu líbí. Pravdou je, že Neapol má naprosto ideální polohu pro pořádání výletů po celé Kampánii. Jednodenní cesty na otočku se odsud dají podniknout do Pompejí, na Vesuv, k sopce Solfatara nebo na ostrovy Capri či Procida.

Druhé největší město Kampánie, Salerno, je méně rušnou a upravenější variantou k Neapoli a vhodnou destinací, pokud do Kampánie míříte vlakem z jiných koutů Itálie. Právě v Salernu totiž končí většina rychlovlaků ze severu. Navíc je ze Salerna dobře dostupné pobřeží Amalfi.

Pláže a koupání

Preferujete-li plážové povalování, pak nejdelší a největší pláže najdete na západním pobřeží mezi městy Pozzuoli a Formia, kromě koupání si tu bohužel moc jiných aktivit neužijete.

Ideálními místy pro kombinaci koupání v moři a chození po malých městečkách i po horách nabídnou ostrovy Capri a Ischia a také letovisko Sorrento na východní straně Neapolského zálivu.

Výhledy a pitoreskní pobřeží

Pokud milujete fotogenická pobřeží se strmými kopci padajícími hluboko do moře a městečky postavenými na takřka kolmých srázech, vaše první kroky musí zamířit na Amalfské pobřeží v čele s městečkem Positano. Nutno však podotknout, že ubytování je tu nejdražší z celé Kampánie, rezervujte ho proto co nejvíce dopředu.

Klid a příroda

Klidnou dovolenou v přírodě, u moře a bez velkých měst si pak užijete v jihovýchodním cípu Kampánie, na pobřeží Montecorice, kde jsou hlavními centry městečka Agropoli, Acciaroli a Castellabate. Zde jsou také nejnižší ceny hotelů, byť i nabídka je výrazně chudší než v turističtějších oblastech.

Ceny hotelů v Kampánii

Zásadní rozdíly v cenách jsou mezi létem a zimou. Zatímco mimo sezonu si můžete užívat v pěkném italském penzionu nebo 3* hotelu klidně pod 1 000 Kč za noc pro 2, o letních prázdninách budete jásat, pokud seženete dvoulůžkový pokoj za 1 500 Kč, a to se bavíme jen o levnějších lokalitách, mezi něž patří Neapol, Ischia nebo východní pobřeží (mezi městy Pozzuoli a Formia).

Budete-li se chtít vydat během léta na ostrov Capri nebo Amalfské pobřeží, snažte se hotel rezervovat co nejdříve. Už v dubnu je většina levnějších kapacit na léto beznadějně vyprodána a pokud se rozhodnete jet v srpnu, kdy mají Italové dovolenou, na jakoukoli šanci levnějšího ubytování můžete rovnou zapomenout. Průměrně ceny atakují hranici 3 500 až 4 000 Kč za dvoulůžkový pokoj za jednu noc.

Určitým levnějším kompromisem může být letovisko Sorrento, z něhož můžete jednodenní výlety pořádat jak na ostrov Capri, tak do městečka Positano na Amalfském pobřeží, ale ani v Sorrentu v létě moc nepočítejte s cenou pod 3 000 Kč za pokoj.

Jste-li omezení prázdninovým termínem, zamiřte na ostrov Ischia, který je o desítky procent levnější než ostatní letoviska.

Chystáš se do Kampánie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 21. 09. 2022

Vyhledej si svůj hotel v Kampánii. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.