Průvodce regionem
Pestrá Kampánie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Kampánii

Kde se ubytovat v Kampánii

Téměř vždy bude vaším prvním a posledním kontaktem město Neapol, pravděpodobně vás tu alespoň jedna noc nemine. S Neapolí je to obecně těžké, mnoho cestovatelů k městu cítí čirou nenávist, naopak jiným se tu líbí. Pravdou je, že Neapol má naprosto ideální polohu pro pořádání výletů po celé Kampánii. Jednodenní cesty na otočku se odsud dají podniknout do Pompejí, na Vesuv, k sopce Solfatara nebo na ostrovy Capri či Procida.

Preferujete-li plážové povalování, pak nejdelší a největší pláže najdete na západním pobřeží mezi městy Pozzuoli a Formia, kromě koupání si tu bohužel moc jiných aktivit neužijete.

Ideálními místy pro kombinaci koupání v moři a chození po malých městečkách i po horách nabídnou ostrovy Capri a Ischia a také letovisko Sorrento na východní straně Neapolského zálivu.

Pokud milujete fotogenická pobřeží se strmými kopci padajícími hluboko do moře a městečky postavenými na takřka kolmých srázech, vaše první kroky musí zamířit na Amalfské pobřeží v čele s městečkem Positano. Nutno však podotknout, že ubytování je tu nejdražší z celé Kampánie, rezervujte ho proto co nejvíce dopředu.

Klidnou dovolenou v přírodě, u moře a bez velkých měst si pak užijete v jihovýchodním cípu Kampánie, na pobřeží Montecorice, kde jsou hlavními centry městečka Agropoli, Acciaroli a Castellabate.

Ceny

Zásadní rozdíly v cenách jsou mezi létem a zimou. Zatímco mimo sezonu si můžete užívat v pěkném italském penzionu nebo 3* hotelu klidně pod 1.000 Kč za noc pro 2, o letních prázdninách budete jásat, pokud seženete dvoulůžkový pokoj za 1.500 Kč, a to se bavíme jen o levnějších lokalitách, mezi něž patří Neapol, Ischia nebo východní pobřeží (mezi městy Pozzuoli a Formia). Vyber si termín a rezervuj ubytování.

Budete-li se chtít vydat během léta na ostrov Capri nebo Amalfské pobřeží, snažte se hotel rezervovat co nejdříve. Už v dubnu je většina levnějších kapacit na léto beznadějně vyprodána a pokud se rozhodnete jet v srpnu, kdy mají Italové dovolenou, na jakoukoli šanci levnějšího ubytování můžete rovnou zapomenout. Průměrně ceny atakují hranici 3.500 Kč za dvoulůžkový pokoj.

Určitým levnějším kompromisem může být letovisko Sorrento, z něhož můžete jednodenní výlety pořádat jak na ostrov Capri, tak do městečka Positano na Amalfském pobřeží, ale ani v Sorrentu v létě moc nepočítejte s cenou pod 2.000 Kč za pokoj.

Ubytování přes airbnb vám sice může ušetřit pár set, ale platí tu stejné pravidlo jako u běžných hotelů: rezervovat s velkým časovým předstihem.

Jste-li omezení prázdninovým termínem, zamiřte na ostrov Ischia, který je o desítky procent levnější než ostatní letoviska.

Vyhledej si svůj hotel v Kampánii. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Italský region Kampánie (Campania) patří k těm nejrozmanitějším a nejoblíbenějším místům pro dovolenou. Na své si tu totiž přijde úplně každý, a to v jakémkoli ročním období. Dlouhé písečné pláže střídají malé fotogenické plážičky mezi dramatickými útesy, živelná Neapol ostře kontrastuje s klidnými vesničkami na Amalfském pobřeží, na četné památky v čele s Pompejemi shlíží druhá nejvyšší evropská sopka Vesuv a všechno korunuje tradičně skvělé jídlo. Vždyť pravá italská pizza pochází zrovna z Neapole!

Až vás přestane bavit objevování historie na pevnině, není nic jednoduššího než skočit na trajekt a odplout na jeden z ostrovů Neapolského zálivu, kochat se výhledy, mořskými jeskyněmi a uvolněnou ostrovní atmosférou. Capri nebo Ischia vás naprosto uchvátí, a to jak v létě, tak v zimě, například horkými termálními prameny.

A pokud se snad přiřadíte k té polovině lidí, která z duše nenávidí kampánské největší město a hlavní vstupní bránu do regionu Neapol, nenechte se odradit prvním dojmem a rovnou se vydejte na venkov. Když budete vědět, kam vyrazit, pak vám garantujeme, že druhý dojem už bude jen pozitivní.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
7-10 dní
Chcete-li prozkoumat důkladně celý region, kratší doba by vám nestačila.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Hlavní sezona probíhá sice díky moři v létě, ale zabavíte se tu po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
3 000 Kč
Tolik průměrně stojí přímé zpáteční lety z Prahy do Neapole.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu