Postiano
Kampánie

Kampánie v kostce

Italský region Kampánie (Campania) patří k těm nejrozmanitějším a nejoblíbenějším místům pro dovolenou. Na své si tu totiž přijde úplně každý, a to v jakémkoli ročním období. Dlouhé písečné pláže střídají malé fotogenické plážičky mezi dramatickými útesy, živelná Neapol ostře kontrastuje s klidnými vesničkami na Amalfském pobřeží, na četné památky v čele s Pompejemi shlíží druhá nejvyšší evropská sopka Vesuv a všechno korunuje tradičně skvělé jídlo. Vždyť pravá italská pizza pochází zrovna z Neapole!

Až vás přestane bavit objevování historie na pevnině, není nic jednoduššího než skočit na trajekt a odplout na jeden z ostrovů Neapolského zálivu, kochat se výhledy, mořskými jeskyněmi a uvolněnou ostrovní atmosférou. Capri nebo Ischia vás naprosto uchvátí, a to jak v létě, tak v zimě, například horkými termálními prameny.

A pokud se snad přiřadíte k té polovině lidí, která z duše nenávidí kampánské největší město a hlavní vstupní bránu do regionu Neapol, nenechte se odradit prvním dojmem a rovnou se vydejte na venkov. Když budete vědět, kam vyrazit, pak vám garantujeme, že druhý dojem už bude jen pozitivní.

IATA Kód
NAP
Aktuální počasí
14.4 °C
Místní čas
13:23
Vzdálenost z ČR
1024 km

Jedinečné cestopisy z Itálie

Opravdové zážitky z cest psané cestovateli jako jsi ty

Mohli by tě zajímat i tito průvodci

Podívejte se i na další místa v Kampánii, která stojí za to vidět a navštívit