Lucca
Lucca

9 míst co vidět v Lucce

Piazza San Michele

Památka

San Michele

Náměstí San Michele nazvané podle hlavní památky, kostela San Michele in Foro, figuruje na mapě Luccy jako ústřední bod města a místo setkávání turistů i obyvatel města. Piazza San Michele má také přezdívku Piazza delle Catene podle malých mramorových sloupků spojených ocelovými řetězy, které ohraničují plochu náměstí.

Náměstí je obklopeno středověkými budovami snadno rozpoznatelnými podle kulatých a špičatých oken i cihlových fasád. Piazza San Michele odpovídá tvarem i účelem fóru římského antického města.

Kostel San Michele in Foro

Hlavní dominantou náměstí je kostel sv. Michala na fóru, zasvěcený archandělu Gabrielovi. Patří mezi nejstarší kostely v Lucce, poprvé je zmiňován už v kronikách z roku 795. Faktem ovšem je, že svoji základní podobu získal v roce 1070 a nejdůležitější prvek, nádhernou zdobenou fasádu průčelí, získal během 13. století. Průčelí je typickou ukázkou luccánské církevní architektury s množstvím arkád a zdobených sošek.

Kostel můžete navštívit zdarma každý den (cca od 8:30 do 18:30).

Ubytování

Ač není Lucca velké město, mnoho cestovatelů rádo bydlí přímo v centru dění, což Piazza San Michele bezpochyby je. Přímo na náměstí se můžete ubytovat v hezkých levných apartmánech Al Cardinale Rooms & Studios s plným vybavením a cenou už od 1 400 Kč za noc, případně ve velmi stylovém luxusním Bed and breakfast Palazzo Rocchi B&B, který patří k nejlepším ubytováním v Lucce.

Chystáš se do Luccy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 08. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.