Zpět na seznam míst co vidět v Lucce
Torre Guinigi

Torre Guinigi

Torre Guinigi je cihlová věž typického toskánského stylu románsko-gotické architektury a díky své koruně z živých dubů, které rostou na cimbuří, se stala hlavním symbolem Luccy. Věž vznikla spolu s budovou Palazzo Guinigi během 14. století jako jedno ze sídel bohaté bankéřské a obchodnické rodiny Guinigi. V té době bylo běžné, že ti nejvlivnější obyvatelé města stavěli paláce s obrannými věžemi, čímž dávali najevo svoji moc.

Legendy o stromové koruně

Na 44 metrů vysoké věži by nebylo zas tak moc zajímavého, ostatně v Lucce a Toskánsku je podobných věží opravdu hodně. Torre Guinigi však vyniká tím, že vrchol věže je osázen živými duby cesmínovými, což je v rámci středověkých staveb světový unikát.

O důvodu vysázení se šíří několik legend. Jedna z nich praví, že úplně ve vrchním patře věže byla kuchyně a střecha kuchaři sloužila jako zahrada pro pěstování bylinek. Stromy pak posloužily jako přírodní stínidlo.

Druhá legenda zmiňuje, že stromy vysázel Paolo Guinigi jako symbol znovuzrození po smrti své první manželky a brzkém narození dvou synů po svatbě s druhou ženou.

Vstupné na vyhlídku

Střechy se stromy je přístupná veřejnosti a naskytnou se z ní nádherné výhledy na Luccu i Apuánské Alpy v pozadí. Vyhlídka je otevřená denně od 9:30, zavírací doba se liší dle ročního období a najdete ji na oficiálním městském webu.

Cena vstupenky na vyhlídku je 5 EUR, resp. 4 EUR pro mladší 18 let a starší 65 let. Cestou nahoru vás čeká 232 schodů.

Alternativně je možné zvolit kombinovanou vstupenku za 12 EUR, která platí ještě pro výstup na Torre delle Oro a do botanické zahrady.

  • Naviguj: 43.8437, 10.507

Další místa v Lucce

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 dny
Navrhni úpravu