Zpět na seznam míst co vidět v Lucce
Piazza dell'Anfiteatro

Piazza dell'Anfiteatro

Piazza dell'Anfiteatro se řadí k nejoblíbenějším místům v Lucce, které si žije svým vlastním poklidným tempem. Jde vlastně o svět ohraničený před ohraničeným světem, hradby uprostřed hradeb.

Amfiteátr Lucca

Kruh budov okolo náměstí sleduje eliptický tvar bývalého římského amfiteátru, který zde stál zhruba od 2. století př. n. l. V době své největší slávy amfiteátr pojmul až 10 000 diváků, i tak však patřil spíše k menším, což je i důvod, proč eliptický tvar náměstí vynikne už na první pohled.

Mnoho současných domů je postaveno z materiálů, které po amfiteátru zbyly.

Na Piazza dell'Anfiteatro se dostanete čtyřmi průchody skrz domy, každý na jednom z vrcholů elipsy. V současnosti je náměstí zaplněno několika restauracemi a kavárničkami a jedinečná klidná atmosféra vás zkrátka donutí se zde alespoň na jedno espresso zastavit.

Ubytování

Máte pro bydlení rádi klidná místa, kde žijí převážně místní, ale zároveň jsou jen pár minut pěšky od hlavních památek? Pak se ubytujte právě zde. My bychom vybrali stylová ubytování Bed and Breakfast La Dimora nell'Anfiteatro B&B nebo B&B Arena di Lucca s cenami okolo 2 200 Kč na noc.

  • Naviguj: 43.8453, 10.5062

Další místa v Lucce

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 dny
Navrhni úpravu