Neapol
Neapol

13 míst co vidět v Neapoli

Certosa di San Martino

Certosa

Jednou z nejviditelnějších dominant Neapole stojící na pahorku Vomero je kartuziánský klášter sv. Martina (Certosa di San Martino), který přímo navazuje na monumentální obranný hrad Castel Sant'Elmo, jež patří k největším tvrzím v celé Kampánii.

Certosa di San Martino

Bývalý kartuziánský klášter byl dokončen v roce 1368 a během 16. století výrazně rozšířen do dnešní barokní podoby včetně krásného prostorného nádvoří s malým parkem. Od 19. století je klášter opuštěn a v dnešní době slouží jako muzeum s výstavou týkající se španělské a bourbonské nadvlády nad Neapolí.

Za návštěvu stojí zejména interiéry kláštera s bohatě zdobenými malovanými stropy.

  • Vstup: 6 EUR
  • Otevřeno: denně kromě středy 8:30–17:00
  • Oficiální web: cultura.gov.it

Castel Sant'Elmo

V těsném sousedství kláštera se na nejvyšším vrcholku v okolí vypíná masivní kamenná pevnost známá jako Hrad sv. Eliáše (Sant'Elmo). Základy pevnosti byly postaveny ve 14. století za vlády anjouovců, do dnešní podoby byl hrad přestaven a rozšířen za Španělů v 16. století a získal tak svůj hvězdicovitý půdorys.

Dnes v hradu sídlí muzeum historie umění, díky kterému lze navštívit i samotný interiér.

  • Vstup: 5 EUR
  • Otevřeno: denně 8:30–19:30
  • Oficiální web: cultura.gov.it

Poloha a doprava

K hradu a klášteru se nejlépe dostanete pozemní lanovkou Funicolare Montesanto, od stejnojmenné stanice metra. Vystupte na konečné Morghen, odkud vás čeká ještě asi 250 metrů do kopce k hradu.

Chystáš se do Neapole?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 12. 03. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.