Neapol
Neapol

13 míst co vidět v Neapoli

Galleria Umberto I.

Galleria Umberto I

Galeria Umberta I. je nákupní pasáž z konce 19. století, která svého času měla vytvořit zcela nové centrum Neapole. Zároveň patří k nejvyšším zastřešeným pasážím v Evropě a najdete zde několik desítek obchodů, restaurací či kaváren.

Milán nebo Neapol?

Svou skvostnou architekturou a monumentální, ale zároveň subtilní střešní prosklenou konstrukcí nápadně připomíná slavnější nákupní pasáž Galleria Vittorio Emanule II. v Miláně. Podoba ostatně není čistě náhodná, obě nákupní pasáže navrhl stejný architekt Emanuele Rocco v podobném Umbertinském stylu.

Neapolská pasáž byla dokončena v roce 1890 za vlády krále Umberta I., po němž se jmenuje.

Galleria Umberta I. je veřejným místem, takže přístup je sem samozřejmě možný 24 hodin denně zdarma.

Ubytování

Protože interiér pasáže je vlastně jen zastřešenou ulicí, přímo v Gallerii Umberta I. najdete několik nabídek ubytování, které představují bydlení na velmi stylovém místě přímo v centru dění. K nejlépe hodnoceným ubytováním v celé Neapoli patří soukromé apartmány Domus Sibyllina přímo v centru pasáže.

V centru pasáže se můžete ubytovat také v honosném 4* Hotel Art Resort Galleria Umberto.

Poloha a doprava

Pasáž Umberta I. leží na jižním okraji historického centra a jen asi 150 metrů od hradu Castel Nuovo. Nejbližší zastávka metra "Municipio" leží asi 200 metrů odsud a projíždí přes ní linka L1. Přímo u hlavního vstupu do pasáže je také autobusová zastávka "San Carlo", přes kterou jezdí linka R2. Jízdní řády najdete na webu anm.it.

Chystáš se do Neapole?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 15. 03. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.