Neapol
Neapol

13 míst co vidět v Neapoli

Španělská čtvrť

Spagnoli

Neapolská španělská čtvrť - v italštině nazývaná jednoduše Spagnoli - je nechvalně proslulým a zároveň jedním z nejpřitažlivějších míst města. Spagnoli leží v těsné blízkosti historického centra a dodnes patří k nejchudším čtvrtím v Neapoli.

V mnoha průvodcích se dočtete, že Spagnoli je jednou ze čtvrtí, kterým byste se rozhodně měli vyhnout, realita je však značně rozdílná. Temné a úzké uličky s oprýskanými domy na první pohled skutečně nepůsobí pozitivním dojmem, ale čtvrtí mafie už Spagnoli dávno není. Stačí zde být ostražitý vůči kapsářům (hlavně si dávejte pozor na zlodějíčky na motorkách) a ideálně se do Spagnoli vypravit bez jakýchkoliv zavazadel, která by šla jednoduše strhnout.

Úzké uličky a skvělé trattorie

Čtrvť Spagnoli vznikla v 16. století jako ubytování pro španělské vojáky a největším lákadlem je její spletitá, avšak pravoúhlá síť velmi úzkých uliček stoupajících od rušné třídy Toledo do kopců.

Z místních bytových domů na první pohled čiší jistá historická patina a známé jsou také obrázky všudypřítomného visícího prádla z balkonů, které jen prohlubuje autenticitu místa. Zaplujte do nitra Španělské čtvrti a zastavte se zde na večeři v jedné z několika desítek malých místních trattorií, které poslouží rozhodně lépe než dražší restaurace přímo v centru.

Neobávejte se Španělskou čtvrť navštívit ani večer za tmy. Některé uličky jsou skutečně osvětlené jen velmi sporadicky, ale statisticky tu žádné větší nebezpečí v noci nehrozí.

Ubytování ve Spagnoli

Láká vás bydlení v opravdu autentické neapolské čtvrti se skvělou dostupností kamkoliv po městě? Pak jste vybrali správně a Spagnoli bude tím pravým místem. Najdete zde desítky malých rodinných apartmánů či penzionů a na hlavní třídě Toledo, která Spagnoli ohraničuje z východu, i klasické hotely.

Poloha a doprava

Španělská čtvrť se nachází fakticky na západním okraji historické centra a pěšky se sem dostanete do 20 minut od všech významných míst v Neapoli. Nejbližší stanice metra linky L1 se jmenuje Toledo a nachází se přímo na východním okraji čtvrti Spagnoli.

Chystáš se do Neapole?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 12. 03. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.