Pisa
Pisa

13 míst co vidět v Pise

Piazza dei Miracoli

Čtvrť

Piazza dei Miracoli

Piazza dei Miracoli, česky Náměstí zázraků, patří k nejslavnějším náměstím v Itálii a vlastně na celém světě. Často je také nazýváno Piazza del Duomo, tedy Katedrální náměstí. Považuje se za jedno z nejkrásnějších náměstí světa s přehlídkou vrcholné středověké architektury.

Náměstí vzniklo během 11. století ve vrcholném období Pisánské republiky a postupně na něm vyrostly dodnes ikonické stavby známé po celé Zemi. 

Na rozsáhlé takřka 9hektarové ploše pokryté vzorně střiženým trávníkem můžete navštívit tyto památky, pro detaily stačí kliknout na název:

Všechny budovy na náměstí tvoří jeden komplex, což podporuje mimo jiné stejný materiál užitý na všech fasádách – mramor z dolů v blízkém městě Carrara. Celé Piazza del Duomo je spolu se všemi stavbami zapsané na seznamu UNESCO.

Ubytování

Piazza del Duomo alias Piazza dei Miracoli je hlavním turistickým místem v Pise a pro mnoho z vás tak bude nejpohodlnější bydlet v některém z mnoha hotelů poblíž. 

Ceny hotelů v okolí se pohybují okolo 1 500 Kč na noc pro 2. Vybrali bychom například 3* Hotel Pisa Tower nebo velmi stylový a příjemný hotýlek Helvetia Pisa Tower.

Jak se sem dostat

Náměstí zázraků se nachází na severu Pisy a lze se se dostat z centra pěšky asi za 15-20 minut.

Případně využijte páteřní autobusové linky LAM Rossa jezdící každých cca 10 minut od nádraží přes centrum do zastávky Torre na ulici Via Bonanno. Zastavuje zde i linka 21 a meziměstské spoje do Luccy.

 

Chystáš se do Pisy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 17. 07. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.