Pisa

13 míst co vidět v Pise

Tirrenia

Pláž

Tirrenia

Klidné přímořské letovisko Tirrenia je vedle městečka Marina di Pisa nejbližší plážovou destinací od centra Pisy. A na rozdíl od oblázkových a ne příliš pohodlných pláží Mariny di Pisa se Tirrenia může chlubit krásnou dlouhou pláží s jemným zlatavým pískem, která nadchne všechny milovníky klidu a pohody.

Pláž v Tirrenii v pravidelných intervalech chrání před nepříjemným větrem umělé výběžky kabinek na převlékání. Po celé pláži můžete využít mnoha půjčoven slunečníků a lehátek a také několika restaurací či barů.

Tirrenia se řadí k malým a velmi klidným letoviskům ideálním k půldennímu odpočinku od chození po památkách.

Jak se sem dostat

Tirrenia je s Pisou a Livornem spojená meziměstskou autobusovou linkou 10. Mezi Pisou a plážemi jezdí každých 15-30 minut přes den, v pozdních nočních hodinách jednou za hodinu. Do Livorna pokračuje jen cca každý 2. spoj. Cesta z Pisy zabere asi 25 minut a autobusy vyjíždějí ze zastávky Pisa Sesta Porta, která se nachází asi 150 metrů od vlakového nádraží (viz poloha na mapě).

Jízdní řády meziměstských autobusů si můžete ve formátu .pdf stáhnout na webu pisa.cttnord.it.

Lístek stojí 2,60 EUR při zakoupení ve kterékoliv trafice (Tabacchi) nebo přes mobilní aplikaci Tabnet (bohužel dostupná jen v italštině). U řidiče pak jízdenka vyjde na 4 EUR.

Chystáš se do Pisy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.