Zpět na seznam míst co vidět v Pise
Borgo Stretto

Borgo Stretto

Hlavní pisánskou pěší zónou přímo v historickém centru je ulička Borgo Stretto spojující náměstí Piazza Garibaldi na nábřeží řeky Arno s ulicí Via Guglielmo Oberdan, která je však jen faktickým pokračováním Borgo Stretto.

Tato živá ulička má po obou stranách podloubí plná obchůdků s luxusním oblečením, ale i klasických supermarketů s potravinami, lokálních trafik a menších obchodů se smíšeným zbožím. Obchody jsou samozřejmě doplněny nespočtem malých kavárniček a restaurací, které žijí dlouho do noci.

Na náměstíčko Largo Ciro Menotti zhruba v půlce Borgo Stretto můžete narazit na sochu místního rodáka, slavného astronoma Galilea Galilei, který se v Pise roku 1564 narodil. Malou plaketku na jeho rodném domě si můžete vyfotit asi 400 metrů od Borgo Stretto na adrese Via Giuseppe Giusti 24.

Souběžně s Borgo Stretto pak vede úzká zapadlá ulička Via Notari, ve které se ocitnete jako v jiném světě. Bez turistů, davů lidí, v temných zákoutích staré Pisy.

Ubytování

Libujete-li si v bydlení přímo v centru dění, pak je oblast kolem ulice Borgo Stretto ideální právě pro vás. Poloha v centru si však vybírá svou daň na vyšších cenách, přímo na ulici se ubytujete jen v soukromých apartmánech s cenami od 2 500 Kč za noc výš.

Levnější hotely okolo 1 600 Kč za noc najdete do 5 minut pěšky, tak například Royal Victoria Hotel na nábřeží nebo velmi dobře hodnocený Hotel di Stefano na prodlouženém pokračování Borgo Stretto.

  • Naviguj: 43.7177, 10.4022

Další místa v Pise

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 16 dny
Navrhni úpravu