Pisa

13 míst co vidět v Pise

Borgo Stretto

Cesta

Borgo Stretto

Hlavní pisánskou pěší zónou přímo v historickém centru je ulička Borgo Stretto spojující náměstí Piazza Garibaldi na nábřeží řeky Arno s ulicí Via Guglielmo Oberdan, která je však jen faktickým pokračováním Borgo Stretto.

Tato živá ulička má po obou stranách podloubí plná obchůdků s luxusním oblečením, ale i klasických supermarketů s potravinami, lokálních trafik a menších obchodů se smíšeným zbožím. Obchody jsou samozřejmě doplněny nespočtem malých kavárniček a restaurací, které žijí dlouho do noci.

Na náměstíčko Largo Ciro Menotti zhruba v půlce Borgo Stretto můžete narazit na sochu místního rodáka, slavného astronoma Galilea Galilei, který se v Pise roku 1564 narodil. Malou plaketku na jeho rodném domě si můžete vyfotit asi 400 metrů od Borgo Stretto na adrese Via Giuseppe Giusti 24.

Souběžně s Borgo Stretto pak vede úzká zapadlá ulička Via Notari, ve které se ocitnete jako v jiném světě. Bez turistů, davů lidí, v temných zákoutích staré Pisy.

Ubytování

Libujete-li si v bydlení přímo v centru dění, pak je oblast kolem ulice Borgo Stretto ideální právě pro vás. Poloha v centru si však vybírá svou daň na vyšších cenách, přímo na ulici se ubytujete jen v soukromých apartmánech s cenami od 2 500 Kč za noc výš.

Levnější hotely okolo 1 600 Kč za noc najdete do 5 minut pěšky, tak například Royal Victoria Hotel na nábřeží nebo velmi dobře hodnocený Hotel di Stefano na prodlouženém pokračování Borgo Stretto.

Chystáš se do Pisy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.