Pisa
Pisa

13 míst co vidět v Pise

Marina di Pisa

Pláž

Marina di Pisa

Ačkoliv ve středověku za dob Pisánské republiky patřilo město ke světově významným námořním velmocím, v průběhu staletí se velmi mělké pobřežní vody zanesly a Pisa se tak od moře vzdálila na celých 15 km. 

I tak však při pobřeží vyrostla místní čtvrť Marina di Pisa spojená s centrem silnicí a autobusovou linkou, kam můžete vyrazit za nejbližším koupáním v moři. Necelý kilometr dlouhou pobřežní promenádu lemují pláže uměle chráněné kamennými valy. Povrch pláží pokrývají hrubší bílé oblázky, takže ležení a zejména chození není příliš pohodlné.

Vybavení městečka se soustřeďuje na několik málo restaurací a hotelů. V okolí Pisy existují rozhodně mnohem hezčí a příjemnější pláže, například v sousedním letovisku Tirrenia nebo blízkém městě Viareggio, ale pokud se chcete při pobytu v Pise náhle sebrat a odjet na pár hodin k moři, například pozorovat krásný západ slunce, Marina di Pisa bude dobrou volbou.

Jak se sem dostat

Marina di Pisa je s Pisou spojená meziměstskou autobusovou linkou 10, která pokračuje až do Livorna. Mezi Pisou a plážemi jezdí každých 15-30 minut přes den, v pozdních nočních hodinách jednou za hodinu. Do Livorna pokračuje jen cca každý 2. spoj. Cesta z Pisy zabere asi 25 minut a autobusy vyjíždějí ze zastávky Pisa Sesta Porta, která se nachází asi 150 metrů od vlakového nádraží (viz poloha na mapě).

Jízdní řády meziměstských autobusů si můžete ve formátu .pdf stáhnout na webu pisa.cttnord.it.

Lístek stojí 2,60 EUR při zakoupení ve kterékoliv trafice (Tabacchi) nebo přes mobilní aplikaci Tabnet (bohužel dostupná jen v italštině). U řidiče pak jízdenka vyjde na 4 EUR.

Chystáš se do Pisy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.