Zpět na seznam míst co vidět v Římě
Villa Borghese

Villa Borghese

Villa Borghese je velký odpočinkový areál severně od centra Říma, který patří k nejoblíbenějším místům Římanů pro trávení horkých dní ve stínu vzrostlých stromů a při mnoha jezírkách. V parku navíc najdete hned několik atrakcí.

Ubytování v Římě u Villy Borghese

Park Borghese

Třetí největší římský park Borghese se rozkládá na více než 80 hektarech a je nejoblíbenější oázou klidu. Užívat si zde můžete krásných upravených stezek s lavičkami,  renesančních prvků, altánků, vodních ploch a rozsáhlých travnatých luk ideálních k pikniku nebo odpočinku pod voňavými piniovými borovicemi.

Součástí parku je i nejstarší zoologická zahrada v Itálii založená v roce 1911, která je pod názvem "Bioparco di Roma" funkční dodnes. Za vstup do zoo zaplatíte 12,50 EUR a detailní informace si můžete přečíst na oficiálním webu zoo.

Galleria Borghese

Renesanční vila Borghese je domovem jedné z nejslavnějších soukromých galerií světa (Galleria Borghese) s uměleckými díly slavných autorů, jakými jsou Leonardo da Vinci, Lorenzo Bernini nebo Raffael Santi. Galerie se stane naprostým rájem a povinností pro všechny milovníky italského umění.

Umělecká sbírka byla založena již v roce 1603 kardinálem Scipione Borghese, vila, ve které funguje dnešní galerie, pochází z roku 1905.

Vstupné do galerie:

Otevřeno je denně kromě pondělí od 9:00 do 19:00.

Další památky v parku Borghese

Kromě nejznámější galerie Borghese najdete v parku ještě mnoho dalších muzeí a památek:

  • Naviguj: 41.9141, 12.492

Další místa v Římě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu