Toskánsko
Toskánsko

12 míst co vidět v Toskánsku

Montecatini Terme

Čtvrť

Montecatini Terme

Toskánské město Montecatini Terme patří mezi nejslavnější evropská lázeňská centra a od roku 2021 je zapsáno i na seznamu UNESCO jako součást Slavných lázeňských měst Evropy. Montecatini Terme jsou v Itálii stejným pojmem, který znají všichni obyvatelé od Milána po Palermo a patří k nejoblíbenějším místům pro výlety.

Termální prameny

Ve městě a jeho blízké okolí z hloubky až 80 metrů vyvěrá celkem 11 termálních sirných pramenů, z nichž 6 má prokazatelně léčivé účinky. Lázně jsou vhodné zejména k léčbě respiračních chorob, revmatismu i kardiovaskulárních chorob.

Kromě klasických termálních pramenů zde můžete využít i bahenních lázní nebo masáží.

Kolonáda a lázeňské budovy

Lázně Montecatini Terme založil už Leopold I. na přelomu 17. a 18. století, avšak největšího rozmachu se dočkali na rozmezí 19. a 20. století, ze kterého pochází většina lázeňských komplexů.

Udělejte si procházku po nádherné centrální kolonádě s množstvím art-nouveau pavilonů a neogotických staveb a užijte si stylovou a elegantní atmosféru minulých století.

Vstupné a ceny

Lázně samozřejmě můžete navštívit i bez lékařské indikace, oblíbené jsou zejména termální bazény (cca 13 EUR na 60 minut) nebo celodenní vstupenka do termálních bazénu i s masážemi za 120 EUR150 EUR. Ve městě můžete navštívit několik lázeňských komplexů, oficiální informace najdete na webu www.termemontecatini.it.

Ubytování

Samozřejmostí je velké množství lázeňských hotelů, které samy nabízejí pro své hosty různé termální a léčivé procedury. Ceny velmi kvalitních 4* hotelů přitom začínají už na skvělých 1 300 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji.

Doporučil bychom například 4* Hotel Manzoni Wellness&Spa nebo 4* Grand Hotel Tetuccio.

Jak se sem dostat

Montactini Terme leží na železniční trati spojující Florencii s Luccou a přímořským městem Viareggio i Pisou. Na trase jezdí pouze vlaky státních italských drah Trenitalia, jízdní řády i nákup jízdenek najdete na webu trenitalia.com. Vlaky jezdí zhruba 1x za hodinu oběma směry a jízdenky na regionální spoje můžete kupovat i před odjezdem na nádraží. Například cesta do Florencie vás bude stát 5,80 EUR.

Po městě můžete využít 4 linek MHD autobusů, jízdenka stojí 1,50 EUR a zakoupíte ji v každé trafice. Jízdní řády najdete na webu at-bus.it, rozklikněte položku "Servizi Urbani" a vyhledejte si Montecatini Terme.

Chystáš se do Toskánska?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 11. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.