Zpět na seznam míst co vidět v Japonsku
Sapporo

Sapporo

Sapporo – v jazyce původních obyvatel nejsevernějšího ostrova Japonska znamená Sapporo něco jako „důležitá řeka tekoucí skrze pláň”. Sapporo je páté nejlidnatější město Japonska a nejmladší město takového formátu. Ještě v roce 1857 mělo pouhých 7 obyvatel. V období Meiji začalo budování ostrova Hokkaido a jeho celkové začlenění k Japonsku. Do té doby zde žili lidé národu Ainu. Sapporo se proslavilo několika věcmi: dobrým pivem, výborným rámenem, dechberoucím Zimním festivalem a nezapomenutelnými olympijskými hrami v roce 1972.

Zábavní čtvrť Susukino – největší zábavní čtvrť na sever od Tokia. Stovky barů, restaurací, heren, karaoke barů ale i „domů červených luceren”. Pro milovníky dobrého jídla je tu Ramen Yokocho – úzká ulička plná vyhlášených podniků podávajících ty nejlepší místní rámeny.

Tržiště Nijo – velké tržiště plné obchůdků s těmi nejčerstvějšími místními surovinami. Je otevřeno každý den od 7 do 18 hodin. Najdete zde spousty obchodů většinou s rybími a mořskými specialitami a mnoho malých restaurací, které tyto lahůdky hned na místě připravují.

Moerunuma park – příměstský park navržený renomovaným japonsko-americkým architektem Isamu Noguchi. Krásné travnaté plochy a masivní, někdy až dramatické přírodní úpravy dělají z Moerunuma parku naprosto unikátní odpočinkové místo.

  • Naviguj: 43.0706, 141.354

Další místa v Japonsku

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu