Pusan

14 míst co vidět v Pusanu

Amnam Park

Amnam Park

Amnam Park leží na stejnojmenném poloostrově jižně od centra Pusanu a patří k nejpopulárnějším výletním místům ve městě. Hustý les piniových borovic se mísí s listnatými stromy a členité strmé pobřeží s mnoha útesy vytváří úžasné scenerie.

Zážitkem je ostatně už samotná cesta do Amnam Parku visutou gondolovou lanovkou.

Turistika a výhledy na útesy

Celá zalesněná část poloostrova Amnam je protkaná přehledně značenými turistickými stezkami včetně velkých map na rozcestích. Na výběr máte z několika okruhů od 900 metrů až po 5 km.

Cesty jsou skvěle upravované a velmi pohodlné pro chůzi. Místy jsou sice výrazná převýšení, ale většinou se jedná jen o krátké úseky, takže procházky v Amnam Parku zvládne každý.

K hlavním atrakcím patří visutý most pro pěší (cca 70 metrů dlouhý) spojující pevninu s malým skalnatým ostrůvkem Dongseom.

Lanovka Busan Air Cruise

Návštěva Amnam Parku stojí už jen pro samotnou cestu gondolovou lanovkou Busan Air Cruise, která začíná u pláže Songdo. Lanovka jede asi 15 minut a nabídne úchvatné výhledy na útesy, širé moře s kotvícími loděmi i mrakodrapy v centru Pusanu.

Lanová dráha je v provozu každý den v časech 9:00–21:00, v létě až do 22:00. Poslední jízdenku můžete zakoupit 30 minut před zavírací dobou.

Ceny jízdenek jsou následující:

  • jednosměrná – 12 000 KRW (16 000 KRW u kabinky s prosklenou podlahou)
  • zpáteční – 15 000 KRW (20 000 KRW u kabinky s prosklenou podlahou)

Nadšenci můžou využít i celodenní lístek za 27 000 KRW pro neomezený počet jízd (platí jen v pracovní dny).

Oficiální web: busanaircruise.co.kr/info

Autobusem k lanovce

Z centra se k lanovce, ale i přímo do Amnam Parku (není tedy nutné lanovku využít, pokud nechcete), dopravíte autobusem.

Autobusy jezdí od stanice metra Jagalchi (oranžová linka 1). Vystupte východem číslo 2, přejděte 2x křižovatku a na této zastávce nastupte na autobusové linky číslo 6, 26, 30, 71, 96 nebo 96-1. Vystupte asi po 10 minutách na zastávce Amnam-dong Community Service (mapa).

Budete-li chtít autobusem pokračovat dál do/z Amnam Parku, zastávka se nachází i u druhé stanice lanovky. V tomto případě však využijete pouze linek 30 a 71.

Chystáš se do Pusanu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 04. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.