Pusan
Pusan

14 míst co vidět v Pusanu

Gamcheon Culture Village

Vesnice

Gamcheon

Pusanská čtvrť Gamcheon přitahuje pozornost turistů svými barevnými domky přilepenými na strmých svazích a uličkami klikatícími se po úbočí kopce.

Prozkoumejte uličky plné obchodů se suvenýry a kaváren i romantická zapadlá zákoutí zcela bez lidí. Gamcheon je ideální místo k dopolednímu výletu, kde jsou barevné domky nejlépe nasvíceny sluníčkem.

Od slumu po turistickou atrakci

Dnes je sice Gamcheon jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Pusanu, ale nebylo tomu tak vždy. Ve 20. letech 20. století bylo rozhodnuto o odsunu nejchudších obyvatel z centra města do nově budované sociální čtvrti Gamcheon.

Bylo vybráno místo za průsmykem tak, aby Gamcheon nebyl na očích, ale zároveň tak, aby jeho obyvatelé mohli dojíždět denně do práce v pusanském přístavu. V průběhu první poloviny 20. století Gamcheon připomínal spíš slum a běžní obyvatelé se mu vyhýbali obloukem.

Až ne přelomu tisícletí městská rada rozhodla o masivních investicích a přebudování Gamcheonu v umělecké a kulturní centrum Pusanu se spoustou street-artových galerií a workshopů.

Kam se vydat v Gamcheonu?

Vesnička Gamcheon je extrémně kopcovitá, takže doporučujeme se vyvézt autobusem do nejvyššího bodu (zastávka na mapě) a postupně projít klikaté uličky směrem dolů. Je prakticky jedno, jak daleko až dojdete, protože podél celé čtvrti se vine hlavní silnice s autobusy, na které můžete kdykoliv zpět nasednout.

Hlavní turistická ulice Gamcheonu se jmenuje Gamnae 2-ro.

Doprava do Gamcheonu

I když na mapě může vypadat, že Gamcheon leží nedaleko centra, rozhodně doporučujeme využít autobusy MHD. Cesta do Gamcheonu je totiž opravdu hodně do kopce...

Autobusy jezdí od stanice metra oranžové linky 1 Jagalchi. Zastávka malých zelených autobusů linek 1, 1-1 a 2-2, které jezdí do Gamcheonu, se nachází v ulici Bosu-daero (poloha na mapě). Cesta autobusem od metra trvá asi 10-15 minut.

Všechny linky pokračují na druhou stranu do stanice metra Goejeong stejné oranžové linky.

Chystáš se do Pusanu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 03. 01. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.