Pusan

14 míst co vidět v Pusanu

Nampo-dong

Nampo-dong

Čtvrť Nampo-dong je živoucím srdcem starého Pusanu a hlavní místo nákupů, zábavy i dopravním centrem.

Nečekejte zde sice žádné historické památky, ale zástavba v Nampo-dong se skládá spíš z nižších domů pocházejících z poloviny 20. století. Ty jsou doslova obsypané stánky s pouličním jídlem, tržišti s oblečením, zbožím denní spotřeby i luxusními butiky světoznámých oděvních značek.

Levné tržnice i drahé butiky

Severní část čtvrti Nampo-dong (zhruba mezi ulicemi Daecheong-ro a Junggu-ro) okupují levné trhy a zastřešené tržnice se všemožným zbožím. Tato oblast je vlastně jedním obřím supermarketem, kam chodí nakupovat zejména místní. Najdete zde vše od oblečení přes kuchyňské potřeby po nábytek. Prodírejte se davy lidí a nasávejte atmosféru života běžných obyvatel.

Největší tržnice jsou Gukje Market a Bupyeong Kkangtong Market.

Jižní část Nampo-dong okolo hlavní pěší zóny Gwangbok-ro je pak vyčleněna spíš klasickým kamenným obchodům a luxusním butikům, v nichž seženete hlavně oděvy, šperky či hodinky.

Ráj jídla Nampo-dong...

Obchody a trhy pak doplňují nesčetné restaurace, fast-foody i stánky s pouličním občerstvením?

Chcete si užít typickou korejskou kuchyni? Není problém, stačí se zastavit, rozhlédnout a ve vašem zorném poli se ocitne minimálně 5 korejských restaurací či bister.

Stýská se vám po mezinárodní kuchyni? Zase není problém! Okolí ulic Gwangbok-ro a BIFF-street je obklopeno pizzeriemi, restauracemi s burgery či běžnými fast-foody.

Ubytování Nampo-dong

Oblsat Nampo-dong je rozhodně nejvhodnější k ubytování, chcete-li bydlet v živém centru, mít po ruce nákupní možnosti (včetně klasického supermarketu Lotte Mall), metro i množství autobusů.

Narazíte zde navíc na opravdu levné a přitom dobře vypadající i hodnocené hotely a penziony.

  • Brosis Hotel *** – velmi pěkný menší hotel s moderně zařízenými pokoji nabízí ceny od 850 Kč za noc. Nachází se na hlavní třídě Gudeok-ro 100 metrů od stanice metra
  • Hotel Marcher *** – moderní hotel s docela prostornými pokoji v klidnější oblasti Nampo-dong a cenami od 950 Kč za noc.
  • Griffinbay Hotel **** – většinou nejlevnější 4* hotel s dobrým hodnocením v oblasti. Stojí na hlavní třídě Gudeok-rok 80 metrů od stanice metra a nabídne ceny od 1 100 Kč za noc

Doprava na Nampo-dong

Jakožto centrum Pusanu je Nampo-dong skvěle dostupný metrem i desítkami autobusových linek.

  • metro (oranžová linka 1) – stanice Jagalchi Nampo
  • autobusy jezdící po hlavní ulici Gudeok-ro (jižní část Nampo-dong): linky 5-1, 8, 9, 11, 15, 17, 26, 27, 41, 61, 70, 86, 87, 103, 126, 134, 1000, 1003, 1004
  • autobusy jezdící po ulici Daecheong-ro (severní část Nampo-dong): linky 15, 40, 81, 126

Chystáš se do Pusanu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 03. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.