Noční Soul
Soul

21 míst co vidět v Soulu

Bukchon Hanok Village

Bukchon

Vesnička Bukchon Hanok se rozprostírá na malebném pahorku mezi paláci GyeongbokgungChangdeokgung a patří k nejhezčím místům v Soulu.

Bukchon Hanok je typickou ukázkou historické korejské architektury. Tradičními domky, v korejštině zvanými "Hanok", jsou obsypány úzké uličky a schodiště klikatící se po strmých svazích. Tu a tam mezi domy problesknou krásné výhledy na vzdálený vršek Namsan s televizní věží nebo blízké pohoří Bukhansan.

Vesnička na vás dýchne starobylou poklidnou atmosférou a je extrémním kontrastem k živelnému modernímu centru Soulu. Doslova na každém rohu narazíte na stylovou kavárnu nebo malou restauraci a na hlavních ulicích najdete i pár obchodů se suvenýry.

Historické centrum Soulu

I když se vesnice Bukchon Hanok nachází na kraji města, dá se označit i jako centrum Soulu, minimálně to historické. Bukchon Hanok je totiž zdaleka nejrozsáhlejší oblast se zachovalou tradiční korejskou architekturou ze 14. až 18. století, tedy období, kdy Koreji panovala slavná dynastie Joseon.

Většina domků prošla kompletní rekonstrukcí, ale při zachování tradičního stylu. Současná podoba hanoků tak odpovídá podobě z doby 14. století.

Naprostá většina domů v Bukchon Hanok doposud slouží jako obytné domy, kde bydlí běžní lidé. I když je vesnička velmi turistická, stále si tak zachovává ráz autenticity. I proto narazíte na hlavních ulicích Bukchon Hanok na cedule s žádostí o dodržování klidu a ticha, které prosím respektujte.

Kam se vydat v Bukchon Hanok?

Klikaté uličky nejednoho turistu zmatou a svedou k bloudění, což ale ve skutečnosti není na škodu. Klidně se v Bukchon Hanok ztraťte. Čtvrť není zas tak velká, abyste se za pár minut zase nenašli a uvidíte tak i zapadlé uličky, z nichž sálá klid i atmosféra dávných časů.

Hlavní turistická ulička nese název Bukchon-ro 11ga-gil a najdete ji přesně zde.

Doporučujeme následující pěší trasu:

  1. palác Gyeongbokgung opusťte východem u National Folk Museum
  2. vypravte se po ulici Samcheon-ro směrem do centra Bukchon Hanok. Kdekoliv to bude možné, odbočte doprava po mnoha schodištích
  3. dojdete tak do nejvyšších partií Bukchon Hanok, odkud se naskytnou krásné výhledy po okolí
  4. toulejte se uličkami a po hlavní turistické Bukchon-ro 11ga-gil sejděte dolů na hlavní ulici Bukchon-ro
  5. odtud zamiřte kousek na sever a odbočte opět doprava po uličce Bukchon-ro 12-gil do mnohem klidnější a neméně romantické části vesnice
  6. jakoukoliv ulicí směrem na jih dolů z kopce dojdete k paláci Changdeokgung

Jako inspiraci přinášíme tip na pěší trasu na mapě, kudy se dá Bukchon Hanok projít křížem krážem.

Ubytování v Bukchon Hanok

Chcete vidět, jak vypadají tradiční hanoky i zevnitř? A zažít atmosféru historického korejského města se vším všudy? Ubytujete se v jednom z milých guesthousů přímo v Bukchonu.

  • Yeong Dang Guesthouse – ubytování v tradičním stylu s matrací na zemi a vlastní moderní koupelnou, ceny od 1 500 Kč za noc
  • Bukchonmaru Hanok Guesthouse – skvěle hodnocený penzion opět v tradičním stylu s cenami od 1 900 Kč za noc

Doprava do Bukchon Hanok

Nevyužijete-li výše popisovanou pěší trasu mezi dvěma paláci, pak se do vesničky dostanete snadno metrem a do jejího centra pak i několika autobusovými linkami.

  • Metro: stanice Anguk oranžové linky 3 (využijte výstupy číslo 1 nebo 2), nachází se na jižním okraji čtvrti
  • Autobusy: zelený autobus linky 11 jede do západní části čtvrti od hlavního nádraží nebo stanice metra City Hall, zelené autobusy linek 01 a 02 projíždějí centrální částí třeba od stanice metra Anguk

Chystáš se do Soulu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 24. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.